DJ Leon i tajemnice Audioriver 2023. Co wydarzy się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 13:14
Moderat, czyli trio Sascha Ring aka Apparat oraz Gernot Bronsert i Sebastian Szary, a także Chris Jaxx, Grażyna Biedroń, Seb Skalski czy Hedonist - to tylko niektórzy artyści, jakich usłyszymy podczas tegorocznej odsłony Audioriver. - W tym roku uczestników czeka sporo niespodzianek - zapowiadał DJ Leon, promotor festiwalu.
DJ Leon był gościem Nocy Rezydentów i opowiadał o tegorocznej odsłonie festiwalu Audioriver
DJ Leon był gościem "Nocy Rezydentów" i opowiadał o tegorocznej odsłonie festiwalu AudioriverFoto: mat.pras.
  • Nowe sceny i lokalizacje na Audioriver 2023 - co zmieni się podczas tegorocznej odsłony festiwalu?
  • Sir Ulik, Sima, Vacos, Pavlo, Grażyna Biedroń, Hedonist, Ice, Joana, John Waiter - kto jeszcze zagra w Płocku?
  • Polska scena klubowa ma się coraz lepiej. Co nas czeka w przyszłości?

Leon to DJ z 20-letnim stażem i równie bogatą kolekcją muzyki wielu różnych odcieni elektroniki. Nieustannie podróżuje wszerz i wzdłuż po polskiej scenie klubowej, a na swoim koncie ma całkiem pokaźną liczbę występów poza granicami Polski. Zajmuje się tworzeniem i promocją wielu wydarzeń elektronicznych. Przede wszystkim jest jednak jednym z promotorów międzynarodowego festiwalu Audioriver, który działa w Płocku od 2005 roku. - Zajmuję się m.in. bookingami, riderami, ale także logistyką. To oznacza, że trzeba przywieźć i wywieźć około 300 osób. Na etapie przygotowań to głównie praca na mailach i w tabelkach w Sxcelu - opowiadał gość Czwórki. - Dawniej była to praca związana z napięciem i stresem przez całe trzy dni. Dziś mamy większy zespół i osobnych koordynatorów.

Nowy rok - nowa odsłona Audioriver. Co się zmieni?

Najnowsza odsłona jest zaplanowana na dni od 28 do 30 lipca oczywiście w Płocku. Audioriver to jeden z czołowych i najdłużej działających festiwali w Polsce, który co roku gromadzi dziesiątki tysięcy fanów z kraju i całego świata.

Jak zaznaczał DJ Leon, w tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu wiele zmian. - Scena drum'n'base została podzielona na dwie sceny, na których pojawią się różne nurty, m.in. garażowo-rave'owy. Będzie dużo nowych, mniejszych stref, w których pojawią się polscy artyści i przede wszystkim będzie nowy design wszystkich scen. Pojawi się ogromny ekran diodowy, będzie też nowa lokalizacja sceny Studio, nad jeziorem. Dużo konstrukcji przybędzie do nas z zagranicy. Jeśli pojawi się deszcz, mamy dużo zadaszeń, więc będziemy przygotowani. 

Gwiazdy z Polski i zagranicy na Audioriver 2023. Kto zagra?

Największa w Polsce impreza poświęcona muzyce elektronicznej zamknęła swój program muzyczny dodając do line-upu najlepszych rodzimych artystów poruszających się w klubowym świecie. Ostatnie ogłoszenie obejmowało aż 38 wykonawców, a w sumie na płockich scenach pojawi się kilkudziesięciu gości. Zagrają na sześciu scenach głównych: Main, Circus, Studio, Kosmos, Impact i Pulse.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

- Na głównej scenie chcę zobaczyć show z pełną orkiestrą symfoniczną, chciałbym też posłuchać nieco Moderata, bo ta grupa do nas powraca. Na Circusie złapię Kevina de Vriesa, który jest Polakiem. Kolejnego dnia sprawdzę, co robi Chris Liebing na scenie Studio. Na Kosmosie zaś chętnie posłucham Kiki, która gra fajny trans - wyliczał gość Czwórki. - Czekam też oczywiście na Sunday, to impreza, która oznacza dla nas zamknięcie, i na której sam będę miał okazję zagrać. 

Jak zaznaczał gość Czwórki, po pandemii polska scena elektroniczna dopiero powraca do dawnej świetności.- Widzimy, że uczestników jest mniej, ale także, że pojawia się wiele nowych inicjatyw. Pełny obraz polskiej sceny klubowej będziemy mieli jednak dopiero po zakończeniu sezonu letniego, albo nawet jesiennego - zapowiadał gość Czwórki. 

Posłuchaj
24:37 audioriver PR4_AAC 2023_07_05-22-10-37.mp3 DJ Leon opowiada o tegorocznej odsłonie festiwalu Audioriver (Noc Rezydentów/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Noc rezydentów

Prowadzi: Norbert Borzym

Gość: Leon (dj i promotor festiwalu Audioriver)

Data emisji: 05.07.2023

Godzina emisji: 22.04

kd

Czytaj także

Dziewczyny za konsoletą. Czy muzyka ma płeć?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 18:23
Do niedawna w świecie muzyki elektronicznej dominowali mężczyźni. To oni dyktowali trendy i skupiali tłumy na największych imprezach techno. W ostatnich latach zaczyna się to zmieniać.
rozwiń zwiń