Dziewczyny za konsoletą. Czy muzyka ma płeć?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 18:23
Do niedawna w świecie muzyki elektronicznej dominowali mężczyźni. To oni dyktowali trendy i skupiali tłumy na największych imprezach techno. W ostatnich latach zaczyna się to zmieniać.
Audio
  • Muzyczne początki Ani Sudy (An On Bast). Jak dziewczyny zmieniają scenę elektro? (Stacja kultura/Czwórka)
An On Bast (Ania Suda), producentka muzyczna
An On Bast (Ania Suda), producentka muzycznaFoto: Rebel Luke/mat. pras.

Zrozumiałam, że muzyka nie musi być wyłącznie refleksyjna. To także ta, która pobudza do działania, a elektro jest pokłosiem czegoś bardzo pierwotnego - grupowego tańca, który znaliśmy jeszcze wtedy, kiedy tańczyło się przy ognisku An On Bast

Kobiety stanowią 9 procent środowiska związanego z elektroniczną muzyką taneczną. Także wśród polskich twórców coraz częściej słychać (i widać) panie. Jedną z najbardziej utalentowanych osób polskiej sceny elektronicznej jest producentka Anna Suda występująca pod pseudonimem An On Bast.

O początkach swojej kariery, pozycji dziewczyn na scenie elektro i o tym, czy ich muzyka różni się od tej, tworzonej przez mężczyzn opowiadała w nagraniu audycji. Z artystką na festiwalu Audiotiver spotkała się Justyna Tylczyńska. 

***

An On Bast  wystąpi w  piątek, siódmego września na Czwartej Scenie Czwórki na Up to Date Festival w Białymstoku. Więcej informacji o artystce znajdziecie na Muzycznym Blogu Czwórki na naszej stronie czworka.online.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Anna Suda (An On Bast), producentka muzyczna.

Data emisji: 6.08.2018

Godzina emisji: 10.49

ac/pj

Czytaj także

Dźwięk jako metoda badań rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 12:00
Współczesne "sound studies" łączą badania nad ekologią akustyczną, dźwiękowym dizajnem, etnomuzykologią, archeologią mediów, a także dzisiejszymi, historycznymi oraz przyszłymi pejzażami dźwiękowymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver Sobótka poszerza pole tańczenia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:30
- Audioriver Sobótka rozbudowuje formułę festiwalu i poszerza pole tańczenia. W programie mamy m.in. ćwiczenia z dobrego życia oraz "Flirt Towarzyski" Wiktora Dąbkowskiego - opowiada Diana Gaik, kuratorka programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2018. Czwórka na święcie tanecznej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:40
Trzy dni, sześć scen i prawie 30 tysięcy osób - właśnie zakończył się największy w Polsce festiwali muzyki elektronicznej - Audioriver 2018.
rozwiń zwiń