Mia Twin gościem DJ Berta w Nocy Rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2024 14:30
Mia Twin jest jedną z najdłużej działających w branży polskich DJ-ek i producentek muzycznych. W rozmowie z Norbertem Borzymem zabierze nas w świat swych inspiracji i beatów.
Mia Twin zagości w środowy wieczór w Nocy Rezydentów.
Mia Twin zagości w środowy wieczór w Nocy Rezydentów.Foto: mat. promoc.

W najbliższej odsłonie audycji "Noc Rezydentów" w studiu Czwórki pojawi się Mia Twin. Z karierą trwającą od 2008 roku i graniem setów DJ-skich podczas wydarzeń muzycznych na kilku kontynentach, Mia Twin jest jedną z najdłużej działających w branży polskich DJ-ek i producentek muzycznych. DJ-ka zbudowała imponującą dyskografię, zaczynając od wydawania własnej muzyki na płytach winylowych, pojawiając się w takich wytwórniach jak Mule Musiq (z dystrybucją Kompakt Records), SkyTop (sublabel Intricate Records), Otake Records oraz We Are Your Music Mate etc.

Mia w kolaboracji z Kacprem Bogaczem (znanym m.in.z duetu Pol_On) wydali wspólną debiutancką EP-kę "Dub Me", która ukazała się nakładem polskiej wytwórni We Are Your Music Mate. Kolejnym krokiem było pojawienie się na składance "Polish Compilation vol.1", gdzie znaleźli się najlepsi twórcy polskiej muzyki klubowej, wydanej przez White Widow Brand, oraz późniejsze remixy dla tejże wytwórni.

Brytyjsko/polski label Sensefloor wydał EP-kę z remixami utworów do ścieżki dźwiękowej z filmu "Płonące Wieżowce", na której zagościł także duet Mia Twin i Kasp. Niedługo po tym światło dzienne ujrzał ich pierwszy vinyl w Soundbar Records. EP-ka "Something About You" została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Nie trzeba było długo czekać na ich kolejne utwory - remix dla berlińskiego duetu Manhooker, wydany również na vinylu nakładem prestiżowej japońskiej wytwórni Mule Musiq (dystr. Kompakt Records). Następnie ich utwór o tytule "My Man" pojawił się na kompilacji polskich artystów COXY1 wydanym nakładem wytwórni Sensefloor. EP-ka wydana na Otake Records i flagowy utwór o tytule "We’re Together" wraz z oryginalnym klipem została przyjęta z dużymi emocjami przez słuchaczy muzyki elektronicznej. Kolejne utwory na stałe zagościły na parkietach w klubach w całej Polsce i za granicą.

Kolejną EP-kę (solową) o tytule "Moonlight" Mia wydała w wytwórni SkyTop (Intricate Records) - i można powiedzieć, że płyta ta nakreśliła indywidualny tor producencki i rozwój stylu muzycznego artystki. Cała EP-ka oraz jej tytułowy utwór "Moonlight" został przyjęty z pozytywnymi emocjami przez fanów muzyki elektronicznej.

Tworzenie autorskich wizji muzycznych u Mii stało się możliwe dzięki jej działalności artystycznej w młodych latach - swoją drogę muzyczną rozpoczęła od śpiewu w zespołach, chórze, teatrze oraz grze na gitarze i pianinie. Po tak wszechstronnym wykształceniu jej chęć dzielenia się pasją do muzyki przerodziła się w miksowanie płyt na imprezach. Szybko stała się miłośniczką vinyli.

Jej występy na żywo obejmowały kluby w Polsce oraz również dalsze zakątki świata takie jak Indie, Tulum oraz Europejskie Hiszpania, Niemcy i Francja. Podczas swoich setów Mia przenosi słuchaczy w podróż muzyczną po różnych gatunkach, przez wyjątkowe i ponadczasowe brzmienia i najbardziej intymne oblicze artystki, które łączy się z jej niesamowitą energią tworząc niezapomnianie przeżycia.

Zagrała na jednej scenie z Anją Schneider aż trzykrotnie: w klubie Smolna i Praga Centrum w Warszawie, a także closing set w Poznańskiej Tamie, warm up przed Sethem Troxlerem i Carlem Craigiem w Warszawskim 1500 m2, grała również z Cassiusem, Adana Twins, Gheist, Kollektiv Turmstrasse, Kiasmos, Josephem Capriati, Marco Resmannem, Ruede Hagelsteinem, Giorgia Angiuli, NTO, Ann Clue, Oliverem Huntemannem, Indira Paganotto, Xenia UA, KiNK, Martinem Solveigiem, Bobem Sinclarem, Jimpsterem, , Heiko Laux, Fomat: B, Danielem Stefanikiem, The Hacker, Marc Poppcke oraz Miss Jools. Występowała na prestiżowych imprezach HOSPITALITY gdzie grała u boku takich gigantów jak: High Contrast, Danny Byrd, Logistics, S.P.Y, Fred V & Grafix, Wrec, Dynamite! Oprócz tego grała razem z Camo & Krooked, ShockOne, Amoss, MC Youngman i LowQui! Na jednej scenie pojawiła się także wśród takich wyjadaczy jak Document One, Friction, Maduk i A.M.C.

Autorskie spojrzenie na muzykę prezentuje także podczas pokazów mody oraz wydarzeń związanych z kulturą i sztuką. Zagrała na żywo w licznych audycjach w polskim radio "Czwórka", radio "Roxy" oraz podczas streamingów w klubie Smolna ("Smolna On Air") i w poznańskiej Tamie (|Plug.in").

Mia Twin nieustannie czerpie inspiracje ze wszystkiego co ją otacza, dlatego obecnie jej zainteresowania można określić jako szeroko pojętą muzykę elektroniczną, głównie techno & melodic techno, progressive, afro house & indie dance. Jest także wierna muzyce drum&bass, od której zaczęła się jej przygoda z gramofonami i kolekcjonowaniem vinyli. Mia była od 2011 związana regularnymi graniami z warszawskim klubem Luzztro, Fonobar (z cyklem "Electronic Picnic"), 1500m2, a także Jerozolima w Warszawie, gdzie oprócz bycia rezydentką i promotorką imprez, odpowiadała za program artystyczny klubu. Jej występy na żywo zachwyciły publiczność m.in. na Fest Festival, Electrocity Festival, Intro Festival, Supernova Festival, DNB LOVE Festival, Bigger Boat Party, 9 Hills Festival oraz pierwszej edycji Techno Las, Techno Jest Kobietą by Instytut.

Mia Twin jest także jedną ze zwycięzców konkursu wytwórni Hospital Records, znanej na całym świecie drum&bassowej wytwórni z UK oraz finalistka konkursu Burn Studios Residency.


***

Na audycję "Noc Rezydentów" w środę (12.06) o godzinie 22.00 zaprasza Norbert Borzym

aw/mat.pras.

Czytaj także

DJ Pro, czyli Maciek Prorok o scenie klubowej w "Nocy Rezydentów"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2024 15:20
W środowy wieczór gościem audycji "Noc Rezydentów" będzie DJ Pro, czyli Maciek Prorok. Ten didżej i producent muzyczny w Czwórce opowie o scenie klubowej, swoich inspiracjach i projektach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cougar w męskim świecie DJ-ów. Jak powstają jej sety i jak wygląda scena klubowa?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2024 17:00
Cougar jest jedną z tych kobiet, które śmiało wkroczyły w męski świat DJ-owania i zagościły w nim na dobre. - Ta scena trochę się zmienia i pierwiastek żeński coraz częściej się na niej pojawia - mówi w Czwórce. - Bardzo dobrze, że to się zmienia. Natomiast na pewno byłoby fajnie, gdyby było więcej kobiet w środowisku, nie tylko samych kobiet DJ-ek, ale kobiet na pewnych stanowiskach, które mają jakiś wpływ.
rozwiń zwiń