Polskie Radio
Section05
festiwal muzyczny

Kiedyś to było…. Nostalgia z nutką ironii w audycji Olgi Drendy i Jacka Paśnika

Wraz z Olgą Drendą i Jackem Paśnikiem wyruszamy w nostalgiczną podróż w czasie. - Wracamy do lat 80., 90 i milenijnych. Rozmawiamy o wakacjach, o snuciu się po mieście, wyjazdach, ale także o muzyce i o festiwalach - mówią prowadzący pierwsze wydanie audycji "Czwórka FEAT...", którą przez lato nadajemy w niedzielny wieczór.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wakacje lata 80 lata 90 Jarocin lato nostalgia

PANTU Handpan Festival - kojące dźwięki i chillout

Patelnia, UFO, skorupa żółwia - wszystkie te pojęcia można skojarzyć z handpanem. Już niedługo, za sprawą PANTU Handpan Festival, który odbędzie się w Stefanowie, będzie można zgłębić tajniki gry na tym instrumencie i posłuchać, jak brzmi. - Będą liczne warsztaty i dużo kojącej muzyki. Będzie kolorowo - mówi instruktor gry na handpanie Krzysztof Guzewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka handpan Marta Hoppe lato

Cougar w męskim świecie DJ-ów. Jak powstają jej sety i jak wygląda scena klubowa?

Cougar jest jedną z tych kobiet, które śmiało wkroczyły w męski świat DJ-owania i zagościły w nim na dobre. - Ta scena trochę się zmienia i pierwiastek żeński coraz częściej się na niej pojawia - mówi w Czwórce. - Bardzo dobrze, że to się zmienia. Natomiast na pewno byłoby fajnie, gdyby było więcej kobiet w środowisku, nie tylko samych kobiet DJ-ek, ale kobiet na pewnych stanowiskach, które mają jakiś wpływ.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Norbert Borzym Techno muzyka elektroniczna didżej

Electrum Up To Date Festival. Święto muzyki elektronicznej w Białymstoku

W Białymstoku trwa się Electrum Up To Date. To jedna z najważniejszych w Polsce imprez z muzyką elektroniczną i niezależną, która odbywa się pod patronatem Czwórki. W naszej specjalnej audycji nie zabrakło rozmów z artystami i uczestnikami wydarzenia oraz relacji naszego specjalnego wysłannika Kamila Jasieńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna Kamil Jasieński Prawie lato POP-UP Czwórki

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Kobiety przejmują scenę!

Lineup tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice wyróżnia się silną reprezentacją kobiecych artystek. Mowa nie tylko o jednej z headlinerek, którą w tym roku będzie Róisín Muprhy. Na scenie wystąpią równie intrygujące muzyczne osobowości. - Co roku jest to dla nas dosyć ważny aspekt. (...) Nie liczymy tego, ale bardzo zwracamy na to uwagę. Kobiety na festiwalu to zawsze wartość dodana pod wieloma względami - Adam Godziek, dyrektor artystyczny wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Tauron Nowa Muzyka Katowice muzyka rozrywkowa koncert