Miód w uszach, na parkiecie i w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 11:30
- Jedni nas kochają, a inni nienawidzą, ale nie hipsteryzujemy z tego powodu, ponieważ nie o takie techno tańczymy - śmieją się Piotr Kohut i Daniel Sadokierski, członkowie kolektywu Miód. - Robimy "Dachówki", kleimy bity i edity, a nasze sety to miód w uszach.
Miód w składzie: Daniel Sadokierski i Piotr Kohut oraz Norbert Borzym.
Miód w składzie: Daniel Sadokierski i Piotr Kohut oraz Norbert Borzym.Foto: Czwórka/Mateusz Kulik

Imprezy organizują w najdziwniejszych miejscach i zapraszają na nie klubowe gwiazdy światowego formatu. W tym gronie jak dotąd znaleźli się m.in. Robag Wruhme, DJ Hell, Swayzak, Sascha Funke i Tiga. - Za nami ponad dekada wspólnego działania. Nie będziemy ukrywać, że tarcia się zdarzają, ale są potrzebne, bo dowodzą, że ciągle nam zależy - przyznają goście Czwórki. - Reprezentujemy różne muzyczne gatunki, co z resztą słychać w naszych setach. Ale naszym wspólnym mianownikiem jest to, że zawsze robimy wszystko, by dobrze się bawić. I żeby też do tego nakręcić. - Ale nie idziemy na żywioł. Przed imprezą wymieniamy się listami utworów, żeby każdy miał szansę zorientować się, na jakim bicie stoi – dodaje Daniel Sadokierski. Didżeje, producenci i promotorzy podkreślają też, że bez względu na to, w której roli występują, zawsze badają reakcje publiczności.

Posłuchaj
54:18 2023_03_29 22_05_36_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 Kolektyw Miód o sztuce selekcjonowania numerów do setów i imprezach organizowanych w różnych miejscach Wrocławia (Noc Rezydentów/Czwórka)

____

Audycji "Noc Rezydentów" w Czwórce można posłuchać w środowe i czwartkowe wieczory. Jej prowadzący - Norbert "Bert" Borzym i Piotrek "true.dat", grają starannie wyselekcjonowaną muzykę. W ich repertuarze są zarówno brzmienia lekkie i łatwo przyswajalne, jak i ciężkie i eksperymentalne. Wgłębiają się w kulturę polskiej i zagranicznej sceny, przyglądając się nadchodzącym wydarzeniom. W audycji prezentują najciekawsze osobowości sceny klubowej i nie tylko.

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Goście: kolektyw Miód (Piotr Kohut, Daniel Sadokierski)

Data emisji: 29.03.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

1988: otarłem się o mainstream, ale na własnych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 18:40
"Ruleta" i trasa koncertowa, "Sadza", nad którą pracował z Brodką, muzyka do filmu "Zadra". - To był intensywny czas i musiałem na chwilę zatrzymać się, żeby nie zatracić się w tym pędzie. Dostaję mnóstwo propozycji od różnych artystów, ale podchodzę do nich wybiórczo, żeby zachować rozsądek i nie stracić instynktu samozachowawczego - mówi producent Przemysław Jankowiak, czyli 1988.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Penera: podoba nam się dynamika rave'u

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 09:50
Jak sami przyznają, nie dotyczą ich limity prędkości i granice gatunków. Michał Piwowara oraz Piotr Łada tworzą duet Penera. Są związani z katowickimi klubami CEL i P23. Mają za sobą występy w Irlandii i Francji oraz na platformach HÖR i Boiler Room.
rozwiń zwiń