The Dumplings i Daria Zawiałow pożegnali lato w Krakowie. Posłuchaj koncertów

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 18:23
Zakończyła się trasa koncertowa Lato z Radiem Festiwal 2019. W Krakowie wystąpili dobrze znani z naszej anteny muzycy. Zapraszamy do wysłuchania ich koncertów. 
Audio
  • Lato z Radiem Festiwal 2019 - koncert The Dumplings (Czwórka)
  • Lato z Radiem Festiwal 2019 - koncert Darii Zwiałow (Czwórka)
Daria Zawiałow na krakowskiej scenie Lato z Radiem Festiwal 2019
Daria Zawiałow na krakowskiej scenie Lato z Radiem Festiwal 2019Foto: Darek Kawka

Duet The Dumplings zaprezentował się krakowskiej publiczności w sobotę, tuż po godz. 18.00. Muzycy przede wszystkim zagrali utwory z najnowszej płyty "Raj" oraz cover "Running Up That Hill" z repertuaru Kate Bush. Zapowiedzieli także ostatnią, przed dłuższą przerwą, trasę koncertową "Przykro mi", która rozpocznie się w listopadzie. Chwilę przed wejściem na scenę Justyna Święs i Kuba Karaś zdradzili, czego jako artystów nauczyła ich praca w radiu. Zgodnie przyznali, że dowiedzieli się, co tak naprawdę znaczy dyscyplina czasowa i że czasami trudniej jest zadawać pytania niż na nie odpowiadać. Wszystko to dzięki współpracy muzyków z radiową Czwórką - w audycjach "Oceanarium" i "Dziewczyny grają".


Pochodząca z Zabrza grupa The Dumplings rozgrzała i rozruszała publiczność swoją energetyczną muzyką Pochodząca z Zabrza grupa The Dumplings rozgrzała i rozruszała publiczność swoją energetyczną muzyką

Na wielki finał - drugiego dnia festiwalu - zagrała Daria Zawiałow. Artystka przyznała, że za nią burzliwe koncertowe lato, w perspektywie jesienna trasa, a pomiędzy - wymarzone wakacje. W Krakowe w jej wykonaniu zabrzmiały m.in. "Helsinki", "Hej, hej", "Szarówka" oraz "Raz dwa, raz dwa" z repertuaru zespołu Maanam.


Trójka na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie. Wielki finał Trójka na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie. Wielki finał

***

kul


Czytaj także

Daria Zawiałow: "Helsinki" nie są kontynuacją "A kysz!"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:00
- Kiedy pisałam płytę "A kysz!" miałam 20 lat, teraz mam 27. Wtedy byłam dziewczyną, teraz czuję się kobietą. Nie mogłabym nagrać takich samych piosenek, skoro myślę inaczej, mam inne priorytety i co innego mnie fascynuje - opowiada Daria Zawiałow. Nowa płyta artystki ukaże się 8 marca.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings robią przerwę. Justyna Święs wspomina najlepsze numery

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:00
W listopadzie The Dumplings wyruszą w ostatnią trasę koncertową przed przerwą. Z tej okazji Justyna Święs prezentuje najważniejsze numery w historii zespołu i opowiada o tym, co działo się za kulisami ich wystepów.
rozwiń zwiń