X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zielone strefy w mieście wydłużą nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 09:57
Zazielenianie miasta może mieć znaczący wpływ na to, jak długo będziemy żyć.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/pasja1000

Niektóre miasta są bardziej zielone od innych, dobrym przykładem jest Filadelfia. Miasto to posiada długą historię zazieleniania, a w tym momencie jego władze chcą powiększyć zielone strefy o 20%.

Warto wiedzieć, że strefy zielone w miastach takie jak: parki, tereny sportowe, ogrody czy miejsca przy oczkach wodnych lub jeziorach, umożliwiają ludziom aktywne spędzenie czasu, dają przestrzeń oraz pozwalają na relaks i ucieczkę od zgiełku miasta.

Wiele badań wykazuje, że te strefy redukują stres oraz sprzyjają zdrowiu psychicznemu oraz fizycznemu. Zielone strefy wiążą się także z lepszą jakością powietrza, redukcją hałasu oraz niższą temperaturą. Dodatkowo chronią nas przed wczesną śmiercią, poprzez zmniejszanie zanieczyszczeń i lepszą cyrkulację powietrza.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak