Del-M - tuż przed premierą albumu "Dzieci we mgle". Wystawa i listening party

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 16:00
10 maja ukaże się debiutancki album Del-M’a "Dzieci we mgle". Tuż przed jego premierą, byliśmy w warszawskiej przestrzeni artystycznej Środek, gdzie odbyło się listening party i gdzie można oglądać wystawę inspirowaną płytą zwycięzcy konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
Del-M, czyli Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony Wydaj płytę z Będzie głośno na wystawie w Środku.
Del-M, czyli Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!" na wystawie w Środku. Foto: Adam Świerlicki/Czwórka Polskie Radio
  • Del-M, czyli Marcin Jankowski, jest zwycięzcą szóstej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
  • 10 maja ukaże się jego debiutancka płyta "Dzieci we mgle", o której tuż po premierze powiemy w audycji "Będzie głośno!" o godzinie 20.00.
  • 8 maja w przestrzeni artystycznej Środek, odbyło się listening party oraz inauguracja wystawy inspirowanej płytą artysty. 

Del-M, laureat zeszłorocznej edycji Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!", realizuje swoje marzenia. W piątek 10 maja pojawi się jego debiutancka płyta "Dzieci we mgle". Jednak już od 8 maja w przestrzeni artystycznej Środek, przy ulicy Targowej na warszawskiej Pradze-Północ, dostępna jest wystawa inspirowana tym albumem, a jej otwarciu towarzyszyło przedpremierowe listening party. Na miejscu był dziennikarz Czwórki Adam Smolarek, któremu Del-M zdradził, skąd wybór tego miejsca.

- Środek jest mały, ale jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc na Pradze Północ. Co nie jest łatwe, bo to według mnie najlepsza dzielnica w Warszawie i jest tu kolorowo - mówi Del-M. - Na wystawie jest pełno sztuki, która była zainspirowana moim albumem, ale stworzona przez ludzi, którzy zdecydowanie też ten album inspirowali. Tak naprawdę są obecni przy mojej twórczości od lat, więc wszystko tu jest bardzo rodzinne.

Del-M i wystawa - co można tam zobaczyć?

Na wystawie można oglądać prace brata artysty Michała Jankowskiego, który jest autorem okładki albumu, jak również całej oprawy graficznej związanej z płytą. - Grafiki mojego brata głównie są po prostu absurdalną wizją świata i błądzącej jednostki w rzeczywistości. Można tutaj też oglądać plakat, który zrobiła moja dziewczyna Ola Pruszyńska. Ona także była obecna przy nagrywaniu wielu numerów - opowiada Del-M. - Jest też obraz mojej przyjaciółki Anny Siemiątkowskiej, która udziela się artystycznie malarsko, oraz zdjęcia z procesu tworzenia płyty i fotosy z klipów.


Źr. Youtube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Del-M // Mantra (Official Video)


Del-M o debiutanckiej płycie

Tuż przed ukazaniem się debiutanckiej płyty nie mogło zabraknąć pytania o towarzyszące jej premierze emocje. Na pytanie, czy jest coś, co by na niej zmienił, Del-M odpowiedział: - Po raz kolejny słuchałem tego materiału i jestem z niego zadowolony. Nie zmieniłbym w nim nic, po prostu się cieszę, że to jest - mówi zwycięzca Czwórkowego konkursu. - Teraz jest stres, jak się spodoba. Chciałbym tym albumem dotrzeć do ludzi, którzy to rzeczywiście docenią, bo wiem, że jest grupa osób, które czują się podobnie do mnie. Które mają podobne spojrzenie na rzeczywistość i podobnie czują się w niej zagubione.


Posłuchaj
11:55 Czwórka/Stacja kultura del M-wszystko 09.05.2024.mp3 Del-M - tuż przed premierą albumu "Dzieci we mgle" - o wystawie i o debiutanckim krążku (Stacja kultura/Czwórka)

 

"Będziemy się świetnie bawić" - Del-M zapowiada koncert

Jedną z nagród w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" jest koncert, który odbędzie się w Czwórce już 17 maja o godzinie 20.00. Będzie także transmitowany na naszej stronie i w mediach społecznościowych. - Zagram z zespołem złożonym z ludzi, których znam od lat i z którymi jamowałem, gdy mieszkałem w Łodzi. Wszyscy się bardzo zżyliśmy, więc po prostu każda próba z nimi to jest fun i przemile spędzony dzień - opowiada Del-M. - Więc nie mam takiego stresu, że to jest coś dużego. Po prostu wiem, że przyjdziemy tam i zrobimy to, co zawsze robimy, czyli będziemy się świetnie bawić.

  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Adam Smolarek

Data emisji: 8.05.2024

Godzina emisji: 09.15

aw/wmkor

Czytaj także

Miuosh: Norwid to Caravaggio polskiej prozy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 14:30
Raper Miuosh zdradził w rozmowie z Czwórką, za co ceni twórczość Cypriana Kamila Norwida. - W jego dziełach lubię mrok. Jest w niej ogromny ciężar, dużo "twardej" energii - mówił muzyk. 
rozwiń zwiń