Wracać czy nie wracać… o to jest pytanie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 20:55
Ze względu na ryzyko zakażenia członków rodziny koronawirusem studiujący w Wielkiej Brytanii mogą zostać poproszeni o pozostanie w kampusie podczas Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Monicore

Około 600 studentów Uniwersytetu w Glasgow po wybuchu pandemii zostało zmuszonych do samoizolacji w dwóch akademikach uniwersyteckich. Aż 124 testy na koronawirusa były pozytywne. Ogniska epidemii odnotowano także w domach studenckich w Dundee, Liverpoolu i Aberdeen, co doprowadziło do zmuszania wielu studentów do odbycia kwarantanny.

Odpowiadając na pytania o to, czy uczniowie będą mogli spędzić Święta Bożego Narodzenia z rodzinami, Matt Hancock Sekretarz Stanu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział: „Nie chcę mieć takiej sytuacji, w której studenci nie mogą wrócić do domu na Boże Narodzenie ze względu na ryzyko zakażenia krewnych. Mam wielką nadzieję, że uda nam się tego uniknąć”.

Nadal nie wiadomo, kiedy studenci będą mieli szansę wrócić do domu w okresie świątecznym, jednakże opcja pozostania w tym czasie na kampusie jest bardzo prawdopodobna. ​