Paktofonika zagra pierwszy koncert od blisko 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 12:27
To będzie niezwykłe wydarzenie dla fanów klasycznego rapu.
Fokus i Rahim w studiu Czwórki
Fokus i Rahim w studiu CzwórkiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Niemal dwie dekady przyszło nam czekać na kolejny koncert Paktofoniki. 10 grudnia w katowickim Spodku Rahim i Fokus powrócą na scenę pod szyldem jednego z najważniejszych hip-hopowych projektów, który na przełomie wieków tworzyli z nieodżałowanym Magikiem. Ostatnią okazją, by na żywo usłyszeć materiał z "Kinematografii" oraz "Archiwum kinematografii" był pożegnalny występ zespołu w marcu 2003 roku... również w Spodku.

To jednak nie jedyna wielka muzyczna atrakcja, jaka czeka tego wieczoru publiczność w Katowicach. Najpierw na scenie w pełnym składzie (Włodi, Vienio, Wilku, Pelson i DJ B) pojawi się Molesta Ewenement. Po niej za mikrofon złapie, świętujący 20-lecie albumu "30 minut z życia", O.S.T.R.. Tuż przed Paktofoniką usłyszymy legendarny kielecki skład Wzgórze Ya-Pa 3.

25 września Paktofonika świętowała dwudziestolecie wydania "Archiwum kinematografii". Na płycie znalazły się utwory nagrane w pełnym składzie, które nie trafiły finalnie na przełomowy dla polskiego rapu album "Kinematografia".