X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recykling w modzie. Mniej znaczy kreatywniej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:11
Jedna z największych marek kojarzonych z fast fashion zadeklarowała, że do 2030 roku do produkcji swoich ubrań będzie wykorzystywać wyłącznie produkty z recyklingu i materiałów przyjaznych środowisku, coraz więcej marek oferuje zniżki w zamian za ubrania, które zostaną oddane do ponownego przetworzenia. Czy te zmiany, to początek rewolucji?
Audio
  • Recykling w modzie. "Wystarczy to, co mamy w szafach" (Ratujemy świat/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

papV ivienne Westwood 1200.jpg
Aktywistka, wybieg i rewolucja. Niepokorni w świecie mody i kinie

Wielkość produkcji w branży mody ma katastrofalny wpływ na środowisko. Jak wskazują liczne badania to jeden z najbardziej zanieczyszczających środowisko sektorów. Ikona mody, projektantka Vievienne Westwood zapytana o to, co kupować, by wyglądać modnie odpowiada, że nie powinniśmy kupować niczego. "Przestańcie tyle kupować. Zacznijcie wybierać mądrze" - nawołuje. Czy to możliwe w świecie szybkiej mody?

- Nasza relacja z modą jest dosyć powierzchowna. Kupujemy szybko i bez zastanowienia. Część rzeczy, które posiadamy, w ogóle do nas nie pasuje. Szybkie kupowanie to szybkie wyrzucanie - komentowała Anna Kubisz.

zakupy kobieta second hand 1200.jpg
Fast fashion jak skłonność do picia? O zakupowym zbieractwie

A możemy, jak mówiła zwrócić się o pomoc do osoby, która wykroi dla nas idealnie dopasowaną sukienkę. Zastąpi większość niepotrzebnych ubrań, które trzymamy w szafie. - Zanim w ogóle zdecydujemy się na zakupy, zastanówmy się, czy ich potrzebujemy - radziła. 

Na czym polega akcja "moda na recykling"? Jak poruszać się w świecie projektów przyjaznych środowisku i jak je wybierać? Czy ekologia zmienia świat mody? Jak wpłynąć na liczbę produkowanych tekstyliów? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Kubisz ekolożka, projektantka, autorka warsztatów recyklingowych, Paweł Palus (Europejska Platforma Recyklingu)

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 14.18

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak