Czwórka Unplugged. Muzyka bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 11:52
Audycję otworzył wyjątkowy utwór Nirvany "All Apologies" z wydanego pół roku po śmierci Kurta Cobaina albumu "Unplugged". 
Audio
Julia Pietrucha zaśpiewała nam przedpremierowo utwór z nowej płyty
Julia Pietrucha zaśpiewała nam przedpremierowo utwór z nowej płytyFoto: PolskieRadio.pl/Krzysztof Plona

"Czwórka Unplugged" to idealna okazja by zaprezentować piosenki artystów, którzy potrafią nas zaskakiwać aranżacjami akustycznymi swoich piosenek. Damian Sikorski podkreśla, że granie akustyczne nie należy do łatwych, a artyści, którzy są przyzwyczajeni do dużego instrumentarium i elektroniki, często zapominają jakie były ich początki i jak szlifowali warsztat. 

Przychodzi jednak taki moment w twórczości muzyków, że chcą wrócić "do korzeni". Po latach tworzenia płyt, zagranych trasach koncertowych z dużą liczbą elektrycznych instrumentów, wyłączają prąd i sięgają po akustyczne. Na antenie Czwórki bez prądu zagrali między innymi Dawid Podsiadło, Brodka, Mikromusic, Julia Pietrucha, Kult i wielu innych.

***

Tytuł audycji: Czwórka Unplugge

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 18.07

pj/kul

Czytaj także

Kult na dużym ekranie. Tak blisko zespołu Kazika Staszewskiego jeszcze nie byliśmy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:50
Koncerty grają od 27 lat, bez dłuższej przerwy. Na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki, ale fani dobrze wiedzą, że nie powiedzieli ostatniego słowa. Jesienią tego roku na ekrany kin trafi Kazik i jego chłopaki z drużyny Kult.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz: opętał mnie Nowy Orlean

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:20
"Przebudzenie" to nowa płyta Ani Rusowicz. - Naładowana energią z podróży przerobiłam swój strach i po raz kolejny wyżej ustawiłam poprzeczkę. Tym razem debiutuję jako producent - opowiada artystka.
rozwiń zwiń