Ania Rusowicz: opętał mnie Nowy Orlean

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:20
"Przebudzenie" to nowa płyta Ani Rusowicz. - Naładowana energią z podróży przerobiłam swój strach i po raz kolejny wyżej ustawiłam poprzeczkę. Tym razem debiutuję jako producent - opowiada artystka.
Audio
  • Ania Rusowicz o "Przebudzeniu", podróży życia i produkcji muzycznej (Będzie głośno!/Czwórka)
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Tak się złożyło, że swoje płyty wydaję średnio co półtora roku. Tak wyliczyła mi teściowa Ania Rusowicz

Nowy album artystki był inspirowany m.in. podróżą do Nowego Orleanu. Został nagrany z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Muzyka charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60. i 70., a piosenki w niektórych momentach przypominają klimat Jamesa Browna czy Otisa Reddinga. - Nowy Orlean zawładnął moją duszą. Opętało mnie voodoo - śmieje się gość Czwórki. - Zanim zdecydowałam się na podróż, to miasto śniło mi się po nocach. Było w ścisłej czołówce mojej "bucket list" - dodaje.

Przebudzenie na Bourbon Street

Ania Rusowicz odwiedziła także legendarną ulicę Bourbon Street. Rozbawioną, kolorową, momentami tajemniczą, czasami bardzo wyuzdaną. - To wielka imprezownia, ze świetną muzyką, sklepami okultystycznymi i przechadzającymi się magami - wspomina. - Prawdziwy, brudny rock'n'roll.   

Więcej o alternatywnym obliczu artystki, Tytusie, który stał się bodźcem do działania i nowych piosenkach w rozmowie z Damianem Sikorskim.

Posłuchaj także pierwszej godziny audycji >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Ania Rusowicz

Data emisji: 25.10.2019

Godzina emisji: 19.06

kul/gs

Czytaj także

"Kosmiczne Energie". Hołd dla Niemena na nowym albumie Ralpha Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 17:31
"Kosmiczne Energie" to utwór, który rozpoczyna nową i ekscytującą podróż Ralpha Kaminskiego. Do singla powstał brawurowy teledysk wyprodukowany przez Dawida Wawrzyszyna z Daydream Production oraz Karolinę Wierzbicką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

GrubSon rusza w sentymentalną trasę koncertową

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:00
"Sentymentalnie Tour" to wydarzenie przedstawiające utwory GrubSona w wyjątkowej oprawie muzycznej. Jak się słucha tego muzyka w sali pełnej krzesełek?
rozwiń zwiń