"Talent za talent". Matura za pasem - sprawdź swoją kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 19:50
Czas szkoły to okres, gdy bardziej niż kiedykolwiek możemy realizować swoje pasje. Dla przyszłych studentów, którzy mają ich wiele, a także są kreatywni, stworzono konkurs "Talent za talent", a Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ fizkes.

online-5059831_1280 (1).jpg
Obrona pracy dyplomowej - jak to zrobić w dobie pandemii?

Jedną z propozycji jest konkurs "Talent za Talent", skierowany do tegorocznych maturzystów. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

- Maturzyści, którzy się do nas zgłoszą muszą być zaangażowani społecznie oraz naukowo, ale także wykazać się zdolnościami przywódczymi. Szukamy ludzi, którzy działają w wolontariatach, albo harcerstwie, mają dobre wyniki w nauce, udzielają się w różnych projektach i są ich liderami - tłumaczyła Beata Michaluk, koordynatorka projektu.

Posłuchaj
05:52 Czwórka/Dajesz radę Strefa studenta talent 02.02.2021.mp3 O konkursie "Talent za talent" pod patronatem Czwórki opowiada Beata Michaluk (Strefa studenta/Czwórka) 

artysta paleta malarz 1200.jpg
Gdzie studiują artystyczne dusze?

Konkurs, organizowany przez stowarzyszenie Cognitis, rozpoczął się wraz z początkiem lutego, a w tym roku odbywa się już 12. odsłona tej imprezy. - Wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny, a dopiero w drugim etapie wymagane będą m.in. kreatywność, i umiejętność analitycznego myślenia, bo do rozwiązania mamy zadanie, czyli case study - tłumaczyła gość Czwórki. - W ubiegłym roku uczestnicy musieli wymyślić sposoby, jak dowieźć określone materiały na wyspy, które opisane były w zadaniu. 

Czytaj także:

Do trzeciego etapu dostaną się już wyłącznie najlepsi. - Odbędzie się on w czerwcu tego roku, a polegać ma m.in. na rozmowach rekrutacyjnych w firmie, która będzie naszym partnerem - opowiadała Beata Michaluk. - Drugiego dnia finału odbędą się warsztaty specjalistyczne, a także prelekcje, dotyczące m.in przywództwa w grupie. W ubiegłym roku dotyczyły one nauki zdalnej i tego, jak radzić sobie w tej sytuacji - podkreślała gość Czwórki. 

Czytaj także:

W konkursie "Talent za talent", jak podkreślała gość Czwórki, wygrać można przede wszystkim ciekawe doświadczenia i znajomości, które przydadzą nam się w późniejszym zawodowym życiu. - To podkreślają dotychczasowi finaliści, choć oczywiście dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. W ubiegłych latach były to m.in. tablety i głośniki - opowiadała Beata Michaluk. W programie o swoich doświadczeniach opowiadali także sami finaliści. Posłuchaj nagrania całej audycji >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Goście: Beata Michaluk (koordynatorka konkursu "Talent za talent")

Data emisji: 02.02.2021

Godz. emisji: 14.08

kd