"Tłusty Czwartek". Vito Bambino i międzygatunkowa muzyczna podróż

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 12:08
Na naszej antenie wybrzmią hip-hop, soul, indie, pop, a nawet country, a na playliście znajdą się m.in. Black Pumas, Khruangbin, Little Simz, Natalia Nykiel, Madlib, Four Tet czy Lordofon. 
Vito Bambino w Czwórce
Vito Bambino w CzwórceFoto: Czwórka/Bartosz Bajerski

 "Tłusty Czwartek" z Vito Bambino to przede wszystkim autorska selekcja muzyczna i podróż w czasie, a także eksplorowanie przeróżnych zakamarków i gatunków muzycznych. W najbliższej audycji usłyszymy też oczywiście największe światowe hity.

Vito Bambino to wokalista popularnego zespołu Bitamina, z którym nagrał pięć studyjnych albumów. Z tą formacją artysta zagrał m.in. koncert na scenie Czwórki.

W ramach muzycznych projektów grupy współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło, Sanach, czy choćby z GrubSonem. Vito to także artysta solowy, podopieczny polskiego oddziału legendarnej hiphopowej oficyny Def Jam, znanej z nagrań takich wykonawców jak Public Enemy, Beastie Boys, Jay-Z, Nas, Kanye West czy Rihanna. Jesienią minionego roku wydał w jej barwach znakomity solowy krążek pt. "Poczekalnia". - To autobiograficzna opowieść, rodzaj muzycznego pamiętnika. Chciałem na chwilę wrócić do absolutnej wolności. W Bitaminie mogłem rozpędzić się, ale nagle trafiłem na niewidzialny płot i dotarło do mnie, że nawet ten zespół mieści się w jakiś ramach - mówi tuż po premierze artysta w rozmowie z Czwórką. 

Vito Bambino działa również jako aktor i pod własnym nazwiskiem, czyli jako Mateusz Dopieralski, występuje w filmach, spektaklach oraz telewizyjnych serialach. Ostatnio jest współodpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu "Furioza".

Muzyk urodził się w 1988 roku i pochodzi z Katowic. Jako dwulatek wraz z rodzicami wyemigrował do Niemiec. Rodzina zamieszkała w Leverkusen, a wokalista żyje tam do dziś. Szkołę aktorską ukończył w Köln, a debiutował na scenie w teatrze w Düsseldorfie w 2003 roku. Wówczas także zaczęła się jego muzyczna kariera. 

Posłuchaj także:

***

Na tłuste muzyczne dwie godziny w "Tłustym Czwartku" zapraszamy w czwartek (02.12) po godz. 22.00. Przy mikrofonie siądzie Vito Bambino.

kd

Czytaj także

"Cinema Boogie" - filmowa klasyka w nowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:00
Chopin University Big Band i Program 1 Polskiego Radia stworzył wspólny album. - "Cinema Boogie" to pełna komitywa. Pomysł Marcina Kusego, dyrektora programu 1 Polskiego Radia, my go podchwyciliśmy i tak się urodziła płyta - mówi Piotr Kostrzewa, lider Chopin University Big Band.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzejkowa playlista od Grubsona. "Będzie tańczone"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:00
W programie sporo nowych - i nie tylko - brzmień, w tym nagrania takich wykonawców jak Bruno Mars i Anderson .Paak jako Silk Sonic, Bartek Królik, czy Ebo Taylor.
rozwiń zwiń