"Zrobiliśmy coś pięknego". Tak było na One Love Music Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 10:45
- Na tym festiwalu oglądałem wiele fantastycznych koncertów gwiazd muzyki reggae i dub, dlatego z dużą ciekawością przyglądałem się tegorocznemu line-upowi. Mocnym punktem była Nneka, świetna dziewczyna i artystka z Nigerii, do tego Smolik, Grubson, Gutek i Zalewski - opowiada Maken, gospodarz festiwalowej audycji z One Love Music we Wrocławiu. 
Maken i Zalewski na One Love Music Festival 2021
Maken i Zalewski na One Love Music Festival 2021Foto: Adam Świetlicki

Posłuchaj
53:37 2021_11_20 20_04_28_PR4_Czworka_na_One_Love_Music_Festival.mp3 Czwórka na One Love Music Festival 2021: Gutek i Bas Tajpan o najlepszych festiwalowych koncertach

Pierwszy raz pod jamajską flagą

- Wydaje mi się, że podziały w stylu: ja słucham reggae, a ty metalu, rozmyły się. Kiedyś przynależność do danej subkultury definiowała tożsamość młodych ludzi, dziś każdy może słuchać wszystkiego, najważniejsze, żeby to była dobra muzyka - śmieje się Krzysztof Zalewski. - Pierwszy raz występuję na festiwalu z trójkolorową flagą i jamajskimi korzeniami, ale nie jestem zestresowany. Chcieliśmy nawet zaprezentować kilka "regałowych" aranży naszych numerów, ale doszliśmy do wniosku, że jednak zagramy po swojemu.

POSŁUCHAJ TAKŻE: Wrocław Hip Hop Festival 2021. "Raperzy dali z siebie wszystko" >>>


Koncert Krzysztofa Zalewskiego na One Love Music Festival 2021 Koncert Krzysztofa Zalewskiego na One Love Music Festival 2021

One Love, czyli coś pięknego

W tym roku One Love Music Festival odbył się po raz 17., ale po raz pierwszy w nieco zmienionej formule muzycznej. - One Love jest dla nas ideą, którą utożsamiamy nie tylko z reggae. Czerpiemy z historii i z tego, co robiliśmy przez kilkanaście lat, reggae mamy w sercu i przekładamy to na miłość do muzyki w ogóle - wyjaśnia Daria Kubasiewicz z Planety Młodych, organizatora imprezy. - Pod hasłem "One Love" chcieliśmy zrobić coś pięknego.

Posłuchaj
53:59 2021_11_20 21_04_22_PR4_Czworka_na_One_Love_Music_Festival.mp3 Czwórka na One Love Music Festival 2021: Grubson, Smolik i Zalewski pod jamajską flagą 

Nneka na One Love Music Festival 2021 Nneka na One Love Music Festival 2021

Stali bywalcy

Na dwóch scenach wystąpili zagraniczni goście - m.in. Nneka i Pendulum oraz reprezentanci polskiej sceny alternatywnej - wśród nich Bitamina, Gutek oraz stały bywalec festiwalu - Bas Tajpan. - Pierwszy raz na tym festiwalu byłem chyba dekadę temu, Nekkę widziałem we Wrocławiu już w 2014 roku, a mój najlepszy koncert z One Love to Max Romeo - wspomina artysta. - Dziś zagram numery z mojej najnowszej płyty, która ukazała się w pandemii. Długo nad nią pracowaliśmy, wypuściliśmy krążek razem z mixtapem, no ale koronawirus pokrzyżował nam plany.


Bas Tajpan na One Love Music Festival Bas Tajpan na One Love Music Festival

Kiedy publiczność staje się członkiem zespołu...

Na dużej scenie One Love wystąpił także Smolik. - Trochę bałem się przestrzeni Hali Stulecia, która nie jest przystosowana do grania współczesnej muzyki. Ale nam grało się wybitnie dobrze, a publiczność dawała nam nie tylko energię, ale też przekonanie, że robimy to dobrze - opowiada Andrzej Smolik. - To jest o tyle niezwykłe, że ci ludzie przyszli na festiwal, a nie tylko na nasz występ. To było naprawdę świetne przeżycie.


Maken I Smolik na One Love Music Festival 2021 Maken I Smolik na One Love Music Festival 2021

One Love Music Festival 2021 we Wrocławiu odbył się pod patronatem Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czwórka na One Love Music Festival

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Data emisji: 20.11.2021

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

Brinsley Forde: zawsze wiedziałem, że muzyka jest moją drogą

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 14:26
- Pracuję właśnie nad nowym albumem i wiem, że to będzie płyta, z której będę zadowolony - zdradził w Czwórce Brinsley Forde. Były wokalista i współzałożyciel brytyjskiego składu Aswad opowiadał w rozmowie z Makenem o swojej muzycznej pasji i planach zawodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepszy numer do grania. Tomek Lipiński o "To, co czujesz"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem Maken i Tomek Lipiński opowiadają o utworze "To, co czujesz, to, co wiesz" Brygady Kryzys.
rozwiń zwiń