Za nami SnowFest 2022. Jak było w Szczyrku?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 06:50
Miętha, Łąki Łan, Third Son, Catz N Dogz, ROS, Novika, Discox, Invent, a także PRO8L3M, Bitamina, Łona i Webber Last Robots i Ros Addiction - to tylko niektóre gwiazdy muzyki, jakie wystąpiły na SnowFest 2022 w Szczyrku. Czwórka była patronem tego wydarzenia.
SnowFest 2022: PRO8L3M
SnowFest 2022: PRO8L3MFoto: Łukasz Nowak

Po raz kolejny Czwórka łączy siły ze Snowfest Festiwal. Na stoku wraz z nami pojawili się m.in. Miętha i Spisek Jednego, a nasz dziennikarz Kamil Jasieński porozmawiał z gośćmi o historii tego wydarzenia, jego nierozłącznym powiązaniu ze sportami zimowymi oraz o jasno sprecyzowanym i konsekwentnie realizowanym kierunku muzycznym festiwalu. Na audycję specjalną zaprosiliśmy w piątek (4.03) po godz. 22.00.

POSŁUCHAJ: Miętha, Spisek Jednego i Igor Fleiszer o SnowFest 2022 <<<

SnowFest 2022 - Miętha SnowFest 2022 - Miętha

W sobotę po godz. 22.00 Norbert Borzym podsumował dotychczasowe wydarzenia w Szczyrku wraz z artystami występującymi w trakcie tej odsłony Snowfestu. Niektórzy z nich debiutowali na tej imprezie, niektórzy zaliczani są do tzw. "stałych punktów programu" - obydwie perspektywy poznaliśmy w specjalnym wydaniu "Kluboteki" z terenu festiwalu. Wszystko to w akompaniamencie muzyki największych gwiazd festiwalu. W naszym plenerowym studio pojawili się m.in. Third Son, Catz N Dogz, ROS, Novika, Discox, czy Invent.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: 

SnowFet 2022 SnowFest 2022

SnowFest 2022 Powered By Tauron to święto muzyki oraz sportu w zimowej stolicy Polski - Szczyrku, które po raz kolejny ściągęło do siebie tłumy miłośników niebanalnych brzmień, dobrej zabawy, sportowych akrobacji, a także pysznego jedzenia. 4 i 5 marca 2022 roku wszyscy spragnieni dobrej zabawy tłumnie ruszyli do Szczyrku. To region, który nie tylko słynie z najlepszym zjazdowych tras narciarskich, bogatej bazy noclegowej, interesującej i zróżnicowanej kultury regionalnej, ale teraz także, może poszczycić się stworzeniem idealnych warunków do rozwoju tak dużych, festiwalowych marek jak SnowFest!

POSŁUCHAJ: SnowFest 2022. Czwórka obecna w Szczyrku <<<

Główny trzon festiwalu to występy największych gwiazd muzyki elektronicznej - fani muzyki usłyszeli w Szczyrku : Chase & Status czy 2manydjs, bassowych królów jak Metrik, Culture Shock, największy polski towar eksportowy w muzyce elektronicznej – Catz`n Dogz, jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy - Third Son, hip-hopowych hegemonów z PRO8L3M-u, a także czołówkę polskiej sceny koncertowej - Bitamina, Łona i Webber czy festiwalowych rezydentów Last Robots i Ros Addiction. Poza wydarzeniami na głównej scenie pod skocznią Skalite w tym roku nie zabrakło także creme de la creme polskiej elektroniki. Na scenie Music Igloo by SportStyleStory pojawili się: disco królowie Holiday80, parkietowi weterani jak Glasse, Discox czy młodzi, ale nie odstępujący umiejętnościami poderwania tłumu: Biernaski, Nowosad czy Discoteque Crew. W tym roku również pojawiły się nowe sceny, które zapewniły wszystkim uczestnikom festiwalu maksymalne doznania muzyczne i tak Betclic Stage przejęli: Pitti Schmitti, Invent, Eklektik, Anusz, Holly Molly i Pluszowy, serwując oryginalny miks od italo, disco i house, aż po hip-hop. Było także coś do czego przyzwyczaiła się SnowFestowa publiczność: mocne bassowo-trapowe uniesienia za sprawą takich wykonawców, jak Catchup, Święty Bass, DNTRT, DJ NOZ i Deyna - którzy staneli się nieformalnymi ambasadorami Sceny Jelenia

Last Robots/SnowFest Festival/mat. prasowe Last Robots/SnowFest Festival/mat. prasowe

Drugim nieodłącznym elementem SnowFest 2022 Powered by Tauron były sportowe zmagania najlepszych riderów w kraju nad Wisłą. Po rocznej, wymuszonej pandemią przerwie na scenę wróciła nie tylko muzyczna odsłona SnowFest ale także SnowFest Games – jeden z największych i najbardziej widowiskowych eventów feestyle’owych w tej części Europy. W dniach 4 i 5 marca 2022 roku w pojedynku o tytuł najlepszego zawodnika zmierzyła się czołówka polskiej sceny snowboardowej oraz freeski, dla których zimowe sporty ekstremalne to prawdziwa pasja i sposób na życie, co było doskonale widoczne w ramach sportowych zmagań na skoczni Skalite! 

Jednak SnowFest to nie tylko dobra zabawa i moc świetnej muzyki, ale także pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

***

mat.pras./kd