X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Top 5 nowoczesnej komunikacji w 2014 r

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 11:00
Eksperci Unify prognozują pięć najważniejszych trendów dotyczących rozwiązań komunikacyjnych i technologicznych w nowym roku. Wskazują między innymi na zaakceptowanie przez firmy rozwiązań w chmurze, WebRTC czy konsumeryzację IT.
Top 5 nowoczesnej komunikacji w 2014 r

Prognozy przeważnie opiera się o aktualne trendy i często są następnym etapem ich rozwoju. Rok 2013 minął pod wpływem powszechnego zaakceptowania mobilnych rozwiązań w codziennej praktyce biznesowej. BYOD zamieniło się w BYOX, czyli pracownicy nie tylko korzystają służbowo ze swoich urządzeń, ale także z własnych aplikacji czy systemów, a działy IT są już gotowe na spełnienie „pragnień” użytkowników z zachowaniem bezpieczeństwa IT organizacji. Okrzepła już również technologia Big Data w komunikacji dla przedsiębiorstw. Powyższe trendy mają przełożenie na predykcję prognoz na 2014 rok.

Poniżej 5 głównych trendów komunikacyjnych na 2014 r. wskazanych przez ekspertów Unify.

„Wirtualna” prywatna chmura

W komunikacji biznesowej jednym z aspektów, które hamują rozwój rozwiązań w chmurze publicznej – jest panujące wśród decydentów IT przyzwyczajenie do „własnych zasobów”. Własne bezpieczeństwo, własne serwery, własne możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu usług i tak dalej. Jest to tradycyjne postrzeganie firmowej infrastruktury IT, która bardzo szybko staje się przestarzała i kosztowna w utrzymaniu. W 2014 r. obawy te i problemy nie znikną, ale zostaną zmniejszone dzięki wdrożeniu usług ”wirtualnych” prywatnych chmur.

Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualizacji, wspólna chmura publiczna może zostać podzielona i używana tak jak chmura prywatna lub dedykowane usługi hostingowe. Takie rozwiązanie rozwiewa obawy o bezpieczeństwo, sposób przechowywania danych czy poziom usług, a jednocześnie umożliwia czerpanie korzyści z chmury publicznej. Eksperci Unify uważają, że pozwoli to na dynamiczny rozwój UC jako usługi (UCaaS), zwłaszcza w przypadku średnich przedsiębiorstw. Ogólna dostępność licencji i darmowe wersje próbne zachęcą do wdrożenia rozwiązań UC.

BYOD stanie się CYOD

Eksperci Unify przewidują, że trend BYOD (bring your own device) przekształci się w CYOD (C = choose). Działy IT radzą sobie z obsługą wielu opcji konsumenckich poprzez ustawienie odpowiednich profili osobistych i biznesowych, w celu uniknięcia przenikania się treści i zapewnienie lepszego bezpieczeństwa.

Eksperci IT wspomagają główną działalność biznesową firmy, będąc partnerem dla innych. Poza tym raczej wspierają użytkowników, a nie narzucają im odgórnie rozwiązania, zarządzając nimi i ściśle je kontrolując. Jakie wybory przyniesie CYOD? Android, Apple i Microsoft.

Znajomość użytkowników i jeden ekran – prawdziwa integracja

Eksperci Unify przewidują, że dobrze rozpoznane potrzeby użytkowników pozwolą na dostosowanie funkcji i możliwości rozwiązań do pracy i stylu życia. To indywidualne dopasowanie do stylu pracy użytkownika sprawia, że konfiguracja i dostęp są bardzo proste. Urządzenie wraz ze swoim oprogramowaniem samo przewiduje, co należy zrobić – i robi to "automagicznie".

Konsolidacja wszystkiego na „jednym ekranie" zapewni zgromadzenie w jednym dostępnym miejscu wszystkich treści, całej komunikacji, aktywności kanałów i wiadomości. W 2014 r. użytkownicy naprawdę zaczną korzystać ze zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a przez to będą bardziej efektywni.

WebRTC – komunikacja w czasie rzeczywistym poprzez przeglądarkę

W 2014 r. WebRTC powinno szeroko wejść do komunikacji przedsiębiorstw dla audio, wideo i konferencji internetowych w grupach roboczych i zespołach wirtualnych za pośrednictwem przeglądarek i urządzeń mobilnych. Standard WebRTC posiada wielki potencjał dla powszechnego rozwoju we wszystkich segmentach i rynkach.

Wszystko cyfrowe

W 2014 r. nastąpi przełom w komunikacji z klientami. IDC zauważyło, że na wielu rynkach, do 50% działań w ramach procesu sprzedaży odbywa się on-line – za pośrednictwem cyfrowych aktywów, kanałów społecznościowych i treści internetowych. Zamiast tradycyjnych punktów kontaktowych, takich jak papierowe broszury marketingowe, tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej, biura obsługi czy call center, firmy w 2014 r. jeszcze intensywniej będą wykorzystywać „cyfrowy obieg informacji”, który stał się głównym czynnikiem przyciągającym potencjalnych klientów (nie wspominając o utrzymaniu dotychczasowych klientów).

Stawia to przed komunikacją przedsiębiorstw jeszcze większe wyzwania w celu zapewnienia bezproblemowej integracji multimediów, kanałów społecznych i interaktywnych. Teraz rządzi klient i to on wymusi dalszy rozwój procesu digitalizacji.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

6 pytań o firmowe BYOD

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 08:31
Pracownicy korzystają w indywidualny sposób z wielu urządzeń elektronicznych. Na rynku pojawia się coraz więcej przenośnych urządzeń o dużej mocy obliczeniowej przeznaczonych do użytku osobistego. Wcześniej czy później zmieni to sposób komunikacji w przedsiębiorstwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Automatyzacja w HR

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 10:00
Systemy zarządzające bazami CV, analizujące dane osób starających się o nowe stanowiska i pracowników, czy aplikacje rekrutacyjne - wspierają pracę działów HR na świecie i w Polsce.
rozwiń zwiń