X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Automatyzacja w HR

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 10:00
Systemy zarządzające bazami CV, analizujące dane osób starających się o nowe stanowiska i pracowników, czy aplikacje rekrutacyjne - wspierają pracę działów HR na świecie i w Polsce.
Automatyzacja w HR
Foto: materiały prasowe

Pomagają one ocenić kandydatów nie tylko na podstawie umiejętności czy wiedzy, ale także sposobu, w jaki korzystają z nowych technologii. Dzięki takim rozwiązaniom badacze firmy Evolv odkryli, że osoby posiadające więcej niż cztery konta w mediach społecznościowych mają większą tendencję do częstej zmiany zatrudnienia, a karani pracownicy lepiej sprawdzają się w obsłudze klienta niż ci, którzy nigdy nie weszli w konflikt z prawem.

  • Działy HR w Polsce chętnie korzystają z nowoczesnych narządzi, m.in. by rekrutować i szkolić pracowników. Według badania „Wyzwania HR 2012”, 90% firm szuka nowych pracowników w Internecie. Jak wskazuje raport Grupy Pracuj z ubiegłego roku, ok. 3% organizacji przeprowadza rekrutację wyłącznie online, bez spotkania z kandydatami. Co więcej, przedsiębiorstwa coraz częściej wykonują tego typu procesy z pomocą social media.

Jednak, jak pokazuje raport „HR Technology 2013” przygotowany w Wielkiej Brytanii, nie wszystkie organizacje są zadowolone ze stosowanych przez siebie rozwiązań. 62% respondentów z działów HR pracuje na przestarzałych systemach. Wielu chce je zmienić ze względu na brak funkcjonalności.  Przyczyną problemów ze sprzętem może być problem z narastającą ilością danych, jakie przetwarzają rekruterzy.

Przyjmowanie osób do pracy oraz przetwarzanie CV i listów motywacyjnych może stanowić wyzwanie, gdy na jedno ogłoszenie o pracę przychodzi nawet kilkaset odpowiedzi.

- Działy kadr gromadzą setki tysięcy dokumentów zawierających dane pracowników. Zarządzanie tak ogromną ilością materiałów zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej stanowi dla nich ogromne wyzwanie. Wiele z nich sięga po systemy z zakresu zarządzania dokumentami (ang. DMS – Document Management System) do kategoryzowania, przechowywania i przetwarzania danych gromadzonych w magazynach, na wewnętrznych serwerach i zewnętrznych repozytoriach w chmurze. Dzięki outsourcingowi procesów skanowania i przetwarzania dokumentów oraz korespondencji masowej, przedsiębiorstwa i instytucje publiczne mogą zaoszczędzić nawet 40% związanych z tym kosztów – mówi Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług, Xerox Polska.

Dane, które spływają do firm, często mogą powiedzieć o kandydatach więcej, jeśli podda się je bardziej szczegółowym niż zazwyczaj pomiarom. Dla przykładu, badania z 2013 r. cytowane przez The Economist pokazują, że użytkownicy korzystający z samodzielnie zainstalowanej przeglądarki lepiej radzą sobie w pracy i wykazują mniejsze prawdopodobieństwo częstej zmiany zatrudnienia. Analiza aplikacji oraz wyników pracy pozwoliła także stwierdzić, że osoby z przeszłością kryminalną (które zwykle są mniej preferowanymi kandydatami) lepiej radzą sobie z obsługą klienta niż te, które mają „czystą” kartotekę.

Istotnym aspektem przetwarzania przez specjalistów ds. HR wrażliwych danych jest bezpieczeństwo. Z ich utratą mogą wiązać się zarówno finansowe, jak i prawne konsekwencje. Dlatego podczas rekrutacji ważne jest, aby stosować nowoczesne narzędzia IT, które chronią informacje zebrane od kandydatów zawarte w CV i listach motywacyjnych.

Przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają także z nowych technologii, przeprowadzając inne procesy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak ewaluacja czy wdrażanie pracowników. Zaawansowane technologie wspierają także firmy w zarządzaniu mobilnymi kadrami.

  • Firmy, które wolą skupić się na swoich kluczowych zadaniach, zlecają działania związane z zarządzaniem kadrami zewnętrznym podmiotom. Korzyścią jest dla nich m.in. to, że nie muszą inwestować we własną infrastrukturę IT i mogą korzystać z najnowszych technologii partnera. Według Globalnego Barometru HR 2013 w Polsce z outsourcingu procesów kadrowo płacowych korzysta 29% przedsiębiorstw. 26% zleca na zewnątrz obsługę projektów tymczasowych, a 24% szkolenia. Według danych Instytutu Outsourcingu, na zleceniu zadań HR zewnętrznemu dostawcy można zaoszczędzić nawet 30%.autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Globalny barometr HR 2013

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 08:25
Nowe badania ukazują zmiany zachodzące w zarządzaniu zasobami ludzkimi w Polsce i na świecie. Coraz więcej szefów działów personalnych korzysta z narzędzi informatycznych i nowoczesnego oprogramowania m.in. do oceny pracowników, a także decyduje się na outsourcing części procesów, aby móc skoncentrować się na ważnych celach strategicznych przedsiębiorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy szukają talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 13:48
Utalentowani i elastyczni pracownicy są coraz ważniejsi dla pracodawców – wynika z raportu „Trendy w HR 2013” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. – Walka o talenty to trend numer jeden na świecie – informuje Małgorzata Wnęk-Kolaska z Deloitte. W Polsce najważniejszym trendem jest rosnąca rola działów kadrowych.
rozwiń zwiń