Polskie Radio
Section05
komunikacja

Kiedyś LOT chylił się ku upadkowi, teraz rozwija skrzydła. Tak zmieniał się narodowy przewoźnik

Na zeszłoroczne wyniki finansowe Polskich Linii Lotniczych LOT trzeba będzie jeszcze poczekać, bo na razie priorytetem jest radzenie sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. W ostatnich latach narodowy przewoźnik wszedł jednak na ścieżkę szybkiego rozwoju, uruchamiając wiele nowych rejsów, choć nie brakowało też problemów.
Zobacz więcej na temat:  LOT lotnictwo komunikacja transport 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Brytyjczycy pomogą w budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Wielka Brytania pomoże w projektowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Porozumienie w tej sprawie podpisali wiceminister infrastruktury Marcin Horała oraz ambasador Zjednoczonego Królestwa w Polsce Jonathan Knott. Porozumienie zakłada współpracę m.in. w planowaniu infrastruktury lotniskowej i kolejowej, czy zaprojektowaniu przestrzeni powietrznej na potrzeby Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny Wielka Brytania Marcin Horała komunikacja

Charles Taylor: język jest czymś, czego nigdy nie posiądziemy na własność

- Próbowałem przemyśleć to, czym jest dla nas język i wydaje mi się, że jest on czymś o wiele szerszym niż tylko zdolnością do ujmowania rzeczy na sposób filozoficzny - mówił w Programie 2 Polskiego Radia jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, autor takich książek jak "Zwierzę językowe" czy "Źródła podmiotowości".
Zobacz więcej na temat:  filozofia Michał Nowak KULTURA komunikacja