Polskie Radio
Section05
kadry

Kobiety w biznesie. Co trzecie stanowisko jest dla nich

Mniej niż połowa (41 proc.) pracodawców na świecie deklaruje osiągnięcie pełnej równości płci w miejscu pracy - wynika z opublikowanego w piątek raportu firmy ManpowerGroup. Ale jednocześnie stale rośnie udział  kobiet na kierowniczych stanowiskach, czemu sprzyja elastyczność godzin pracy i cyfryzacja procesów biznesowych. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy bezrobocie pracownik kadry kobieta praca zdalna work-life balance

Napędzani wodorem

Orlen zainaugurował drugą edycję Akademii Wodorowej. To program dla studentów i absolwentów, którzy chcą zdobyć doświadczenie w branży wodorowej. Głównym celem Akademii jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu w aplikacjach biznesowych. Najlepsi uczestnicy skorzystają z płatnego stażu, po którym będą mieli szansę zawodowo związać się z Orlenem lub jednym z partnerów projektu.
Zobacz więcej na temat:  Orlen wodór staż kadry OZE

Prezes ARP: przemysł potrzebuje bliższej współpracy z uczelniami i szkołami zawodowymi

- Polski przemysł, może wkrótce mieć coraz większe problemy z kadrą pracowników, z powodu negatywnych trendów demograficznych. Firmy powinny już dziś pomyśleć nie tylko o stażach zawodowych, ale także o tworzeniu klas patronackich w szkołach i na uczelniach technicznych - powiedział prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Cezariusz Lesisz w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA administracja firma pracodawcy pracownicy kadry