Nowe Technologie

Nowe drukarki wielkoformatowe HP

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 05:12
Firma HP przedstawiła dwie nowe drukarki z dostępem do Internetu przeznaczone dla architektów, projektantów i inżynierów. Dzięki ergonomicznej budowie, HP Designjet T920 i T1500 ePrinter, usprawniają drukowanie materiałów wielkoformatowych i są bardziej przyjazne w użyciu. .
HP Designjet T920
HP Designjet T920
Nowe drukarki mają intuicyjne, kolorowe wyświetlacze dotykowe, które zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad procesem drukowania. Urządzenia umożliwiają zarządzanie kolejką zadań, śledzenie kosztów drukowania) i wyświetlanie podglądu wydruku. Zestaw sześciu oryginalnych atramentów HP i głowica HP gwarantują żywe kolory, neutralne szarości, głęboką czerń i wyraziste kontury. Dodatkowo, dzięki usłudze w chmurze użytkownicy mogą łączyć się z drukarką oraz przeglądać i drukować swoje projekty z dowolnego miejsca, co jest szczególnie ważne dla zdalnie pracujących zespołów. 
 
  • Te 36-calowe urządzenia powstały przy współpracy z użytkownikami, którzy zostali zaangażowani w początkowym etapie projektowania. Na podstawie zgromadzonych informacji, firma HP wprowadziła nowy mechanizm zakładania roli papieru z przodu oraz pojemnik na gotowe wydruki.
 
Zintegrowany pojemnik na wydruki znacznie usprawnia odbiór i porządkowanie gotowych materiałów wielkoformatowych. Znajduje się on u góry urządzenia, a trafiające do niego wydruki są rozłożone i posegregowane, dzięki czemu użytkownicy mogą je szybciej przeglądać i porządkować. Górna powierzchnia nowych drukarek jest płaska, więc można ją wykorzystać do przeglądania wydrukowanych projektów i planów.  Mechanizm ładowania roli papieru z przodu powstał z myślą o użytkownikach pracujących pod presją czasu. Teraz mogą oni łatwo załadować nowy papier nawet w pozycji siedzącej. Oprócz tych nowych rozwiązań konstrukcyjnych drukarki HP Designjet T920 i T1500 ePrinter mają jeszcze jedną ważną zaletę – drukują najszybciej na rynku.  
 
Łatwiejsza obsługa dzięki innowacjom zaproponowanym przez klientów 
Kompaktowa drukarka HP Designjet T920 ePrinter dla małych i średnich grup roboczych ma zintegrowany pojemnik na wydruki, który segreguje nawet 50 arkuszy w formacie od A4 do A0, co eliminuje problemy z porządkowaniem wydrukowanych materiałów. Ładowanie roli z przodu oraz jej automatyczne wyrównywanie znacznie upraszcza zarządzanie papierem. Urządzenie drukuje arkusz w formacie A1/D w ciągu 21 sekund, a wirtualna pamięć o pojemności 32 GB nie tylko przyspiesza drukowanie, ale ułatwia przetwarzanie skomplikowanych plików.
 
Drukarka HP Designjet T1500 ePrinter jest idealna dla środowisk składających się z wielu użytkowników. Wyposażona w dwie role oraz funkcje automatycznego wyrównywania i inteligentnego przełączania, może wykonywać wiele zadań na nośnikach różnego typu i w różnych formatach. Ma dwukrotnie większą moc przetwarzania niż model będący jej poprzednikiem, a równoległy procesor z dyskiem o pojemności 320 GB pozwala na równoczesne drukowanie wielu plików.
 
Drukowanie z dowolnego miejsca dzięki usłudze HP Designjet ePrint & Share 
Drukarki HP Designjet ePrinter są wyposażone w bezpłatną usługę internetową HP Designjet ePrint & Share, która umożliwia dostęp do dokumentów wielkoformatowych, ich przeglądanie i drukowanie nie tylko z poziomu wyświetlacza dotykowego drukarki ePrinter, ale również z tabletu Android lub Apple, smartfonu lub notebooka.
 
Podłączone do Internetu drukarki HP Designjet T920 i cT1500 ePrinter z usługą HP Designjet ePrint & Share pozwalają na automatyczne zapisywanie kopii projektów w chmurze podczas drukowania. Użytkownicy mogą również wysyłać projekty na adres drukarki ePrinter pocztą elektroniczną, jako załączniki do wiadomości e-mail  w formacie PDF lub innym formacie gotowym do druku. 
 
Cena i dostępność   
  • Drukarki HP Designjet T920 i T1500 ePrinter będą dostępne na całym świecie od 8 lipca. Szacunkowe ceny detaliczne tych urządzeń wyniosą odpowiednio 2500  i 4000 Euro.
  • Usługa HP Designjet ePrint & Share jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników drukarek HP Designjet, którzy utworzą konto w serwisie www.hp.com/go/eprintandshare. Aplikację mobilną można pobrać z serwisów Google Play i Apple App Store.
 autor: Informacja prasowa HP

Czytaj także

Nowe notebooki i drukarki dla sektora małych firm

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 08:17
HP zaprezentowała nowe produkty, technologie i narzędzia, które mają pomóc małym i średnim firmom w zwiększeniu produktywności i mobilności swoich pracowników.
rozwiń zwiń