Nowe Technologie

Doceniamy backup danych

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 11:12
Jak wynika z danych sklepu internetowego Agito.pl, polscy użytkownicy przywiązują coraz większą wagę do bezpieczeństwa danych. W porównaniu z 2012 sprzedaż dysków przenośnych wzrosła o ponad 100%.
My Passport
My Passport

„Nasi klienci coraz częściej decydują się na zakup pojemnych 1TB i 2TB dysków przenośnych. Urządzenia kosztują odpowiednio ok. 300 i 500 zł. Standardowo są one wyposażone w złącze USB 3.0 gwarantujące szybki przesył danych” – mówi Przemysław Drygalski, manager z Agito.pl.

Z każdym rokiem przybywa danych, które przechowujemy w komputerach. Zdjęcia z wakacji, muzyka czy filmy - wszystko to jest zgromadzone na dysku twardym naszego laptopa czy desktopa. Coraz lepsza jakość tych materiałów sprawia, że zajmują one więcej miejsca niż jeszcze kilka lat temu. Często, aby móc przechować wszystkie ważne dla nas dane, potrzebna jest pamięć zewnętrzna w postaci dysku przenośnego.

Inwestycja w dysk przenośny jest również inwestycją w bezpieczeństwo informacji. W pamięci urządzenia można zgromadzić zapasowe kopie danych. W przypadku kradzieży lub trwałego uszkodzenia laptopa czy komputera stacjonarnego wciąż mamy dostęp do najważniejszych materiałów.

„Klienci naszego sklepu są coraz bardziej świadomi jeżeli chodzi o bezpieczeństwo danych. Wiele osób decyduje się na zakup dysków z dołączonym oprogramowaniem do tworzenia kopi zapasowych. Dużą część tych urządzeń można dodatkowo zabezpieczyć hasłem, a szyfrowanie sprzętowe chroni dane przed dostępem niepowołanych osób” – tłumaczy Przemysław Drygalski.

Aby uchronić dysk przed uszkodzeniami fizycznymi warto zainwestować w specjalne etui. W ten sposób zabezpieczmy nasz sprzęt przed zarysowaniami czy zabrudzeniem. Odpowiednio wykonane etui jest odporne na czynniki atmosferyczne oraz upadki z dużych wysokości.

Najpopularniejsze dyski mobilne wg. Agito.pl:

  • WD My Passport WDBBEP0010 (2.5", 1TB, USB 3.0) – cena ok. 299 zł
  • WD My Passport WDBY8L0020BBK-EESN czarny (2.5'', 2TB, USB 3.0) – cena ok. 560 zł
  • WD My Book Essential WDBACW0030HBK (3TB, USB 3.0) – cena ok. 490 zł

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Chmurowy backup z T-Mobile

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:23
T-Mobile wprowadzi ofertę dla sektora małych firm. Zaoferuje im możliwość bezpiecznego przechowywania ważnych dla firm plików w chmurze obliczeniowej. Na razie dla urządzeń pracujących w systemie Android.
rozwiń zwiń