X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Jakich zagrożeń możemy spodziewać się w 4Q 2013

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 17:06
Firma Trend Micro opublikowała raport o stanie cyberbezpieczeństwa w trzecim kwartale tego roku – TrendLabs Q3 2013 Security Roundup.
Jakich zagrożeń możemy spodziewać się w 4Q 2013

Ostrzega w nim przed coraz powszechniejszymi stronami pishingowymi, zagrażającym urządzeniom Apple, a także znaczącym wzrostem liczby złośliwego oprogramowania, zagrażającego użytkownikom usług bankowych online. Autorzy dokumentu doradzają zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie świątecznych zakupów, aby uniknąć kradzieży danych osobowych i finansowych.

„Jako że konsumenci coraz częściej decydują się na wygodę, którą zapewniają systemy bankowości elektronicznej, cyberprzestępcy sprawniej i szybciej tworzą narzędzia, służące do wykorzystania nieświadomych ofiar” – mówi Rik Ferguson, Global VP Security Research w firmie Trend Micro. „Co więcej, system iOS – tradycyjnie uważany za bezpieczną przystań wolną od zagrożeń – nie tylko znajduje się na celowniku akcji phishingowych, lecz jest też atakowany z rosnącą intensywnością. Z naszych badań wynika, że okres świątecznych zakupów, kiedy sprzedawcy i konsumenci będą masowo korzystać z platform mobilnych, może być idealną okazją do nadużyć.”

  • Po nagłym skoku liczebności stron phishingowych atakujących systemy Apple w drugim kwartale tego roku (5,8 tys. według stanu z maja), ich liczba utrzymywała się na stałym poziomie przez cały trzeci kwartał – w czerwcu wykryto ich 4,1 tys., w sierpniu 1,9 tys., a we wrześniu 2,5 tys. Zmusza to do zadania pytania o nowe potencjalne cele cyberprzestępców w czwartym kwartale, kiedy wedle szacunków, firma Apple sprzeda 31 mln iPhone’ów i 15 mln iPadów.

„Przeprowadzone przez nas badania wskazują, że w ciągu ostatnich miesięcy liczba złośliwego oprogramowania i aplikacji, które są niebezpieczne dla użytkowników systemu Android, przekroczyła 1 milion. Nie tylko użytkownicy Androida są narażeni na ryzyko. Zaobserwowaliśmy także duży wzrost złośliwego oprogramowania wymierzonego w inne systemy, szczególnie iOS i Windows Phone. Smartfony znajdują się w kręgu zainteresowania cyberprzestępców, którzy stale doskonalą techniki łamania zabezpieczeń na tych urządzeniach – wyjaśnia Rik Ferguson.

  • W trzecim kwartale analitycy Trend Micro zidentyfikowali ponad 200 tys. przypadków infekcji złośliwym oprogramowaniem wymierzonych w systemy bankowości internetowej. Jeśli chodzi o liczbę ataków, trzy kraje znalazły się w czołówce: prawie ¼ wszystkich ataków (23 proc.) miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, 16 proc. w Brazylii, a 12 w Japonii.
  • W obu najczęściej atakowanych krajach europejskich – Niemczech i Francji – liczba infekcji wynosiła zaledwie 3 proc. wszystkich incydentów, co może być związane z rozpowszechnionymi w regionie wymogami wielostopniowego potwierdzania transakcji bankowych online.
  • Poza liczebnością ataków wzrosła także liczba wyszukanych technik kamuflażu wykorzystywanych przez przestępców. Ta tendencja obserwowana jest także w krajach Europy Środkowo-Wschodnej. Rosnąca popularność smartfonów w tym regionie spowodowała dynamiczny rozwój zagrożeń skierowanych w użytkowników mobilnych usług bankowych.

W porównaniu z poprzednim kwartałem zaobserwowaliśmy duży wzrost szkodliwego oprogramowania dla urządzeń z systemem Android w Europie Środkowo-Wschodniej. Kraje takie jak Rosja czy Ukraina znalazły się w pierwszej dziesiątce państw, na terenie których pobrano największą liczbą szkodliwego oprogramowania na telefony komórkowe z systemem Android. W pozostałych  częściach tego regionu sytuacja wygląda podobnie” - mówi Peter Lupsic Manager dla Europy Środkowo-Wschodniej, firma Trend Micro.autor: Trend Micro

Czytaj także

Bezpieczeństwo przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 10:00
RSA dział zabezpieczeń firmy EMC opublikował raport specjalny rady Security for Business Innovation Council (SBIC), w którym przedstawiono zasady tworzenia przyszłościowego programu bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2013 Q3: największe zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:34
FireEye Labs, działający w firmie FireEye zespół ds. badania i analizowania zagrożeń, przedstawił zestawienie najważniejszych informacji o globalnym środowisku zagrożeń w III kwartale 2013 r.
rozwiń zwiń