Polskie Radio
Section05
zagrożenie

Europa płonie! Wielkie pożary na zachodzie kontynentu, groźnie także w Polsce

Na całym kontynencie, od Portugalii i Hiszpanii, przez Francję i Włochy, aż po Słowenię i Grecję wybuchają groźne pożary. Przyczyną są niezwyczajnie wysokie temperatury i często nieostrożność człowieka. Również w Polsce, w związku z sytuacją pogodową, sytuacja jest trudna.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pożar las Europa zagrożenie zmiany klimatyczne Aleksander Ziemiańczyk Piotr Łodej Trójka

Numer, który ratuje życie. Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To numer, pod który można dzwonić bezpłatnie przez całą dobę z telefonów na terenie całej Unii Europejskiej. Umożliwia on połączenie z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jakie sprawy najczęściej zgłaszamy? Czy nadal zdarzają się dzwoniący "dla żartu", którzy blokują numer potrzebującym pomocy?
Zobacz więcej na temat:  telefon służby ratunkowe pogotowie ratunkowe straż pożarna policja zagrożenie Trójka społeczeństwo Łukasz Sobolewski Michał Fedusio

Suwerenność Europy Środkowo-Wschodniej

Napięcia związane z sytuacją na granicy Ukrainy, kryzys na granicy polsko-białoruskiej, jasno wyrażane oczekiwania Władimira Putina dotyczące zmniejszenia potencjału militarnego NATO na wschodzie Europy: czy to oznacza, że nasz kontynent jest zagrożony konfliktem? Jakie są cele prezydenta Rosji względem Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej? Jaka wreszcie jest rola kultury w tym konflikcie?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Europa Środkowo-Wschodnia polityka Rosja zagrożenie zachód Michalina Szymborska Trójka

Wniosek o stan wyjątkowy na granicy. Jałowiczor: uzasadniony w sytuacji ćwiczeń u naszych sąsiadów

- Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią jest uzasadniony w sytuacji trwania manewrów wojskowych organizowanych u naszych sąsiadów - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". Gościem audycji był też Tomasz Walczak z "Super Expressu".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zagrożenie granica wojsko Białoruś Strefa Schengen rząd Mateusza Morawieckiego bezpieczeństwo

Grecja: władze ostrzegają przed wybuchami kolejnych pożarów. Polscy strażacy wciąż pomagają w walce z ogniem

- W Grecji setki strażaków walczą z dwoma dużymi pożarami lasów, które wybuchły w poniedziałek na południowy wschód i północny zachód od Aten - poinformowała grecka straż pożarna. Poza dwoma głównymi ogniskami, w Grecji płonie także kilka pomniejszych pożarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grecja pożar Europa straż pożarna zagrożenie społeczeństwo pomoc

Jest akt oskarżenia przeciwko Marcie L. Chodzi m.in. o znieważanie policjantów i spowodowanie zagrożenia epidemicznego

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała na początku lipca do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcie L., Klementynie S. oraz Agnieszce C.-F. - poinformowała w piątek Aleksandra Skrzyniarz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  aborcja zagrożenie prokuratura strajki policja POLSKA społeczeństwo