X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Tablet do podróży

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 09:05
Większość pracowników ze służbowego tabletu korzysta podczas podróży. Taką odpowiedź wskazało blisko trzy czwarte ankietowanych. Dużej części z nich urządzenie przydaje się także po pracy. Ponad 60 proc. badanych zabiera swój tablet po godzinach, by dalej na nim pracować.
Tablet do podróży
Foto: glowimages.com

Pracownicy posiadający służbowy tablet częściej używają go w podróży i poza pracą niż w biurze lub podczas spotkań z klientami – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic. Jednocześnie blisko 70 proc. użytkowników twierdzi, że firmowe tablety są bardziej podatne na uszkodzenia niż laptopy, komputery PC czy smartfony.

Co ciekawe, pracownicy nie rozstają się z urządzeniem firmowym również w trakcie wakacji. Blisko połowa z nich korzysta ze swoich tabletów nawet będąc na urlopie. Nieco rzadziej tego typu urządzenia wykorzystuje się w biurze. Stanowią one narzędzie do codziennej pracy przy biurku dla 45 proc. ankietowanych. Równie często znajdują zastosowanie podczas spotkań z klientami.

W opinii pracowników jakość służbowych tabletów odbiega od pozostałych urządzeń, wykorzystywanych w pracy. Aż 68 proc. badanych uważa, że laptopy, komputery lub smartfony, których używali wcześniej były bardziej wytrzymałe niż ich obecne tablety - zarówno na techniczne usterki, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dla niespełna jednej piątej pracowników różnica w poziomie wytrzymałości urządzeń jest niewielka. Jednak 22 proc. ankietowanych uważa, że firmowe tablety są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia. Odmiennego zdania był jedynie co czwarty pracownik. 26 proc. badanych jest zdania, że tablety są po prostu bardziej narażone na uszkodzenia.

- Tablet staje się coraz popularniejszym narzędziem wykorzystywanym przez pracowników nie tylko w biurze i podczas spotkań służbowych, ale także poza godzinami pracy. Tymczasem, jak pokazują wyniki badania, zdaniem pracowników tablety firmowe nie dorównują pod względem wytrzymałości laptopom czy komputerom, co przekłada się na ich częste uszkodzenia. Chcąc uniknąć przestojów w pracy lub utraty danych pracodawcy powinni dokonywać przemyślanych zakupów tego typu urządzeń - mówi Jacek Wielgus, CPS - CEE Region Manager w firmie Panasonic.

Badanie „Tablet Troubles” zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez agencję badawczą Dynamic Markets na próbie 500 osób.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Użytkownicy nie dbają o sprzęt służbowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:15
Najgorzej ze swoimi urządzeniami obchodzą się pracownicy branży marketingowej i HR. Blisko 1/3 z nich potwierdza, że służbowy laptop czy telefon traktuje gorzej niż własny. 21 proc. osób przyznaje, że służbowe urządzenia mobilne, takie jak laptop czy telefon, traktuje gorzej niż prywatne – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50% tabletów służbowych padło przez 2 lata

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 14:53
47 proc. tabletów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach zepsuło się w ciągu ostatnich dwóch lat – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.
rozwiń zwiń