Nowe Technologie

Użytkownicy nie dbają o sprzęt służbowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:15
Najgorzej ze swoimi urządzeniami obchodzą się pracownicy branży marketingowej i HR. Blisko 1/3 z nich potwierdza, że służbowy laptop czy telefon traktuje gorzej niż własny. 21 proc. osób przyznaje, że służbowe urządzenia mobilne, takie jak laptop czy telefon, traktuje gorzej niż prywatne – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.
Użytkownicy nie dbają o sprzęt służbowy
Foto: Glow Images/East News

 

„Wyniki badania pokazują, że wielu pracowników nie dba o służbowy laptop ani telefon, traktując je gorzej niż swoje prywatne urządzenia. Jest to szczególnie widoczne w branży marketingowej i HR. Taki stosunek do firmowych urządzeń przekłada się na liczbę ich uszkodzeń. Dlatego też pracodawcy przy zakupie firmowego sprzętu powinni zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale także na wytrzymałość.” - mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Jak wynika z opublikowanego badania 97 proc. pracowników posiada zarówno urządzenia służbowe, jak i prywatne. Okazuje się jednak, iż wielu z nich o urządzenia otrzymane od firmy nie dba tak, jak o swoje własne. Podczas gdy blisko 60 proc. ankietowanych jedne i drugie traktuje tak samo dobrze, to ponad 20 proc. pracowników o prywatne urządzenia mobilne dba bardziej niż o służbowe.

Odsetek osób, które deklarują taki stosunek do firmowej własności jest jeszcze większy wśród pracowników branży marketingowej i HR. 29 proc. z nich przyznaje, że laptop czy telefon otrzymany od firmy traktuje gorzej niż prywatny. Co ciekawe spośród wszystkich badanych pracowników 4 proc. twierdzi, że zarówno z urządzeniami prywatnymi, jak i tymi firmowymi obchodzi się źle.

  • Badanie „Laptop Pride” zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez agencję badawczą Dynamic Markets między 30 listopada a 14 grudnia 2012 roku na próbie 501 osób.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Urządzenia mobilne szansą administracji (na Zachodzie)

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 10:27
W tym kontekście chciałoby się powiedzieć „na wschodzie bez zmian”. Technologia mobilna powoli zostaje jednak dopuszczana do procedur urzędniczych w USA i Europie. Daje to nadzieję na polepszenie sprawności administracji, co może przełożyć się na lepszą kondycję przedsiębiorstw i jest kluczowym przykładem dla niewydolnej i drogiej administracji w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

HP wprowadza BYOD

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 06:00
HP zaprezentowała zunifikowane rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, umożliwiające budowę prostej, skalowalnej i bezpiecznej sieci wspierającej BYOD. .
rozwiń zwiń
Czytaj także

13-krotny wzrost globalnego ruchu w sieciach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 08:00
Prognoza Cisco wskazuje, że do 2017 roku technologia 4G będzie obsługiwać prawie 10 % wszystkich połączeń mobilnych. Natomiast przed rokiem 2017, niemal połowa całego ruchu w sieciach mobilnych będzie odciążona i przeniesiona do innych sieci.
rozwiń zwiń