X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Wąskie gardła pamięci masowych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 00:00
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez DataCore administratorzy systemów  IT są coraz bardziej zaniepokojeni problemami związanymi z wydajnością pamięci masowych.
DataCore
DataCore

 

W badaniu "Chmury publiczne w 2012 roku" wzięło udział 289 administratorów IT z całego świata. Wyniki ankiety pokazują, że 63% respondentów postrzega przestój systemu lub spadek jego wydajności jako podstawowy problem, na który może mieć wpływ pamięć masowa w środowisku wirtualnym (w 2011 r. tego zdania było tylko 36% respondentów). Administratorzy IT wciąż postrzegają rosnący koszt pamięci masowych jako problem wstrzymujący projekty wirtualizacji, ale w tym obszarze widać trend spadkowy (51% względem 66% w 2011 r.).

 

 Podczas gdy rosnące koszty pamięci masowych mogą mieć mniejsze znaczenie niż rok temu, nadal wpływają na budżety projektów wirtualizacyjnych - 44% respondentów mówi, że koszty pamięci masowych stanowią ponad ćwierć ich całego budżetu poświęconego na wirtualizację. Wiele firm przeznacza więcej pieniędzy na pamięci masowe, 37% twierdzi, że ich budżet na pamięci masowe zwiększył się w tym roku, podczas gdy 13%, że zmalał.

 

Wnioski z ankiety DataCore:


 

  • Jeden na trzech respondentów (34%) przyznaje, że niewystarczająco oszacował wpływ, który wirtualizacja serwerów lub desktopów będzie miała na koszty pamięci masowych. U tych, którzy wdrażają prywatną chmurę, ponad jedna czwarta (28%) niewystarczająco oszacowała jaki to może mieć wpływ na koszty pamięci masowych.

  • Wydawanie większych ilości pieniędzy na pamięci masowe nie zredukowało problemów z wydajnością w firmach, które korzystają z wirtualizacji serwerów i desktopów. Nawet przy większym budżecie w 2012 r. więcej firm zgłaszało znaczne problemy z wydajnością związaną z pamięciami masowymi, wąskimi gardłami, przestojami i ciągłością biznesową.

  • W przeprowadzonym badaniu 32% firm zgłosiło, że ich infrastruktura pamięci masowych spowalniała wydajność aplikacji (26% w badaniu z 2011 r.), 32% powiedziało, że doświadczyło przestoju spowodowanego przez problemy związane z pamięciami masowymi (w ubiegłym roku 9% powiedziało, że wirtualizacja zmniejszyła dostępność aplikacji), a 23% stwierdziło, że zapewnienie ciągłości biznesowej stało się najbardziej trudnym wyzwaniem.

  • 80% firm (o 64% więcej niż 2011 r.) powiedziało, że zwirtualizowało ponad 50% swoich serwerów. Mniej niż 5% powiedziało, że w ogóle nie ma wirtualnych serwerów (w porównaniu w 9% w 2011 r.).

  • Prawie dwie trzecie respondentów (65%) zgłosiło, że nie jest w stanie zarządzać swoimi zasobami pamięci masowych jako jedną pulą logiczną (wzrost z 61% w zeszłym roku).

  • Jeden na dwóch respondentów wciąż korzysta z oprogramowania do wirtualizacji, które nie jest w stanie zarządzać różnymi rodzajami pamięci masowych.

  • Wśród użytkowników chmur prywatnych 1/3 respondentów (32%) zgłosiła, że nie rozpoczęła stosowania wirtualizacji pamięci masowych w swoich środowiskach chmury.

 

- Wirtualizacja przeszła z teorii do praktyki, firmy coraz zwracają większą uwagę na wydajność i dostępność pamięci masowych - powiedział George Teixeira, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy DataCore Software. - Jednak problemy związane z kosztami nie zniknęły.

 

 - Możliwość skorzystania z hypervisora pamięci masowych zapewnia wysoką wydajność i dostępność infrastruktury pamięci masowych dzięki takim funkcjom jak automatyczne dzielenie na warstwy, współpraca z różnymi urządzeniami i możliwość ich wymiany w trakcie pracy, dynamiczne przydzielanie przestrzeni oraz ciągła ochrona danych - dodał George Teixeira. - Hypervisor pamięci masowych rozwiązuje kwestie związane z kosztami, dając firmom możliwość stosowania już posiadanych systemów pamięci masowych i ograniczając konieczność dokonywania nowych zakupów.

 

 Wirtualizacja pamięci masowych stwarza nowe możliwości

 

 Według Marka Petersa, starszego analityka w Enterprise Strategy Group, przeprowadzona przez DataCore ankieta wskazuje, że w firmach coraz częściej zachodzi potrzeba stosowania wirtualizacji pamięci masowych, aby możliwe stało się wypełnienie celów biznesowych związanych z projektami wirtualizacyjnymi oraz zredukowanie ryzyka związanego z tymi inicjatywami. - Coraz więcej firm wirtualizuje coraz więcej serwerów niż kiedykolwiek wcześniej, ale aż jedna trzecia użytkowników nie jest w stanie oszacować kosztów pamięci masowych związanych z projektami wirtualizacji serwerów i desktopów, jak też kosztów pamięci masowych związanych z prywatnymi chmurami.

 

 Mark Peters dodaje też, że zamiast po prostu rozbudowywać swoje środowisko pamięci masowych, szefowie działów IT powinni rozważać także rozwiązania alternatywne, które poprawią wydajność i zmniejszą ryzyko przestoju. - Takim rozwiązaniem jest oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowych, które umożliwia uproszczone zarządzanie zasobami pamięci masowych w jednej logicznej puli. Wdrożenie takich systemów powinni rozważyć wszyscy, którzy mają problemy z zapanowaniem nad swoim środowiskiem pamięci masowych.

 

 Internetowa ankieta, w której wzięło udział 289 firm, została przeprowadzona w marcu 2012 r. Zawierała zestaw pytań odnośnie wirtualizacji i jej wpływie na pamięci masowe. Pełne wyniki badań można znaleźć tutaj:  Czytaj także

Wirtualizacja, chmura i mobilność najlepiej chroni MSP

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 00:00
Wirtualizacja, chmura i mobilność najlepiej chroni MSP Symantec przedstawił wyniki badania: Przygotowanie firm MŚP na awarie informatyczne (2012 SMB Disaster Preparedness Survey). Z badania wynika, że stopień przygotowania małych i średnich przedsiębiorstw na awarie jest blisko powiązany z wirtualizacją, cloud computingem i mobilnością. Firmy z sektora MŚP przy wdrażaniu tych technologii często myślą o lepszym przygotowaniu się na potencjalne sytuacje kryzysowe. Ponadto kalkulują czy im się to opłaca.
rozwiń zwiń