Nowe Technologie

Więcej taniego atramentu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 16:56
Uznanie użytkowników dla ITS czyli systemu stałego zasilania w atrament wytycza nowy kierunek dla firmy Epson.
Epson L110
Epson L110

Dobre przyjęcie przez użytkowników pierwszej generacji drukarek z systemem stałego zasilania w atrament (ang. ITS – Ink Tank System) spowodowało, że Epson zdecydował się – na wybranych rynkach - zredukować liczbę modeli urządzeń z atramentem w kartridżach, a zwiększyć liczbę modeli ze stałym zasilaniem w atrament. Dotyczy to urządzeń przeznaczonych dla użytkowników domowych i małych firm.

Ruch ten jest częścią strategii firmy Epson – „niski koszt i wysoka jakość” polegającej na zapewnianiu użytkownikom domowym i niewielkim firmom, urządzeń umożliwiających wysokiej jakości wydruki przy niewielkich kosztach, jednocześnie z uniknięciem problemów związanych z używaniem nieoryginalnych atramentów czy innych systemów uzupełniania atramentu.

„Bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w uwagi użytkowników pierwszej generacji naszych urządzeń ze stałym zasilaniem w atrament oraz w to, czego od tych urządzeń oczekują. Decyzja o ograniczeniu sprzedaży modeli z kartridżami, na rynkach gdzie dobrze sprzedają się urządzenia ITS, pozwala się nam skoncentrować się na tym, czego oczekują użytkownicy – dobrej jakości tanich wydruków” – mówi Robert Reszkowski, manager produktów konsumenckich z polskiego oddziału Epson Europe.

Dyskontując swoje doświadczenie w druku atramentowym i technologii MicroPiezo, w 2012 roku Epson stał się pierwszym producentem drukarek, który wypuścił na rynek urządzenia ze zintegrowanym systemem stałego zasilania w atrament. W 2012 roku były to 3 urządzenia pierwszej generacji, bardzo dobrze przyjęte przez rynek.

Rok 2013 to osiem nowych tego typu urządzeń, oferujących jeszcze niższe koszty druku przy zachowaniu wysokiej ich jakości. Każdy z nowych modeli wyposażony jest w zintegrowany z urządzeniem system stałego zasilania z dużymi pojemnikami na atrament oraz dużej pojemności butelkami do ich napełniania. Starannie zaprojektowany system napełniania składający się m.in. ze specjalnych filtrów i szczelnych przykrywek upraszcza napełnianie pojemników drukarki oraz praktycznie eliminuje możliwość ubrudzenia się przy napełnianiu czy transporcie urządzenia. Rozwiązanie firmy Epson – jak żaden inny, podobny system uzupełniania atramentu – objęty jest gwarancją Epson, co daje użytkownikowi poczucie pełnego bezpieczeństwa.

„Rok 2013 jest dla nas bardzo istotny” – dodaje Rafał Pawłowski, manager urządzeń biurowch w polskim oddziale Epson Europe. „Nie tylko rozszerzamy gamę urządzeń ze stałym zasilaniem w atrament, ale i zwiększamy ich funkcjonalność m.in. o łączność sieciową LAN i Wi-Fi, czy zdalny druk iPrint. Wśród nowych urządzeń są także pierwsze urządzenia mono ze stałym zasilaniem w tylko jeden, czarny atrament.”autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Drukarki foto, wielki format i suchy minilab

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 10:41
Na targach Film Video Foto 2013 Epson zaprezentował popularną drukarkę fotograficzną A4 - L800 z systemem stałego zasilania w atrament, wielkoformatowe drukarki atramentowe SureColor z serii S i T oraz cyfrowy i atramentowy suchy fotolab SureLab D3000 oraz projektory 3LCD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowo niski koszt kolorowego druku

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 11:10
Nowy system stałego zasilania w atrament firmy Epson zapewnia niskie koszty druku studentom i osobom pracującym w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem zasilania w atrament

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 15:18
Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 to pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki Epsona z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WorkForce: szybkie i wydajne drukarki laserowe

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 08:00
Epson WorkForce AL-M300 i AL-M400, to serie drukarek przeznaczone dla firm, w których liczy się szybkość i niezawodność druku dużej liczby dokumentów monochromatycznych.
rozwiń zwiń