Polskie Radio
Section05
ITS

Bądź bezpieczny na drodze: rusza ogólnopolska kampania "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo"

Z dnia na dzień ilość światła słonecznego maleje, światła samochodowe stają się więc coraz bardziej istotne. Oczywiście działające i dobrze ustawione, co niestety nie dla każdego jest oczywiste. Dlatego już po raz siódmy jesienią rusza ogólnopolska kampania policji i Instytutu Transportu Samochodowego "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samochód bezpieczeństwo na drodze światło noc policja kontrola Radosław Nałęcz Anna Depczyńska Trójka

Nagroda PIN 2023 dla Polski. Szef ITS: jesteśmy europejskim liderem w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach

Wreszcie nie jesteśmy na końcu, a wręcz odwrotnie - jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - ocenił szef Instytutu Transportu Samochodowego prof. Marcin Ślęzak odnosząc się do przyznania Polsce przez ETSC nagrody za osiągnięcia w poprawie bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo na drodze drogi wypadek samochody piesi infrastruktura

Podsumowanie szóstej edycji kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Zakończyła się szósta edycja kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” - powiedział komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że w trakcie akcji policjanci ujawnili ponad 11,7 tys. wykroczeń polegających na jeździe bez wymaganego oświetlenia oraz ponad 17,7 tys. przypadków niesprawności technicznej świateł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA policja samochody bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA policja polska bezpieczeństwo Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców społeczeństwo wypadek

Fatalne oświetlenie polskich aut. Instytut Transportu Samochodowego przedstawił dane

Zmatowiałe klosze, przepalone lub źle włożone żarówki, nielegalne zamienniki to tylko część zastrzeżeń do oświetlenia pojazdów, które odnotowali policjanci oraz eksperci Instytutu Transportu Samochodowego. Działania kontrolne odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA policja samochody bezpieczeństwo na drodze drogi