Nowe Technologie

Topowe wersje projektorów Epsona

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 06:29
Epson wprowadzi na polski rynek - w styczniu 2014 roku - dwa nowe, najwyższej klasy projektory 3D do kina domowego pełne zaawansowanych rozwiązań.
Epson EH-TW9200
Epson EH-TW9200Foto: materiały promocyjne

Oprócz prawie dwa razy większego współczynnika kontrastu w porównaniu z poprzednimi modelami i nowego złącza MHL do odtwarzania treści ze smartfonów i tabletów nowe projektory mają także mechanizm interpolacji klatek zarówno w trybie 2D, jak i 3D.

Model EH-TW9200W ma funkcję bezprzewodowego połączenia Full HD, umożliwiającą podłączenie do projektora urządzeń bez potrzeby instalowania ich w tym samym pomieszczeniu. Projektor EH-TW9200 jest wersją przewodową. Dzięki technologii Epson 3LCD, projektory EH-TW9200W i EH-TW9000 zawsze zapewniają równie wysoką jasność kolorów i bieli oraz żywe, dobrze nasycone kolory.

  • Wysoki współczynnik kontrastu 600 000:1 zapewnia bogactwo głębokich czerni, obydwa modele są idealne do oglądania najnowszych hitów filmowych zawierających sceny rozgrywające się w ciemności lub cieniu. Dołączany do modelu EH-TW9200W bezprzewodowy moduł transmisji sygnału umożliwia jednoczesne podłączenie kablem HDMI do 5 różnych źródeł obrazu i szybki wybór urządzenia, z którego obraz jest wyświetlany na ekranie.
  • EH-TW9200W to także jeden z pierwszych projektorów do kina domowego firmy Epson wyposażony w złącze MHL, co pozwala odtwarzać treści — w tym zdjęcia, filmy i muzykę — bezpośrednio ze smartfonów i tabletów.

„Od ponad 10 lat jesteśmy numerem jeden na świecie wśród producentów projektorów, dlatego zawsze dążymy do rozwijania naszych technologii, by oferować użytkownikom najlepszą jakość kina domowego. Ponadto nowe projektory są zgodne z ładowanymi przez USB lekkimi aktywnymi okularami migawkowymi 3D odbierającymi sygnał drogą radiową - dwie pary dołączone do każdego z modeli. Dzięki modułowi łączności radiowej okulary działają w odległości nawet do 10 metrów od projektora i zapewniają fantastyczną jakość filmów 3D i niezrównane wrażenia” – mówi Karol Andruszkiewicz, Business Sales Manager w polskim oddziale EPSON EUROPE B.V.

  • Obydwa modele dostępne będą w Polsce w styczniu 2014 roku. Orientacyjna sugerowana cena detaliczna: EH-TW9200 to 11 780 zł, a EH-TW9200W – 12 980 zł.autor: Materiały prasowe Epson

Zobacz więcej na temat: epson kino domowe projektor
Czytaj także

CLO: nowy standard Epsona

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 09:47
Epson wprowadza na polski rynek dwa nowe, projektory do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Dzięki technologii 3LCD projektory mają jednakową jasność - 3000 lumenów - światła białego i barwnego (CLO – Color Light Output), dzięki temu obrazy są ostre i wyraźne, a kolory nawet do trzech razy jaśniejsze niż w przypadku standardowych 1-procesorowych projektorów DLP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego jasność kolorów czyli CLO odgrywa istotną rolę?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 18:56
Kolor i jego jasność są ważnymi elementami jakości obrazu. Jeśli jasność kolorów projektora nie jest tak samo wysoka jak jasność bieli, obrazy będą mniej wyraziste, a kolory mogą wydawać się wyblakłe. Wartość pomiaru jasności światła czerwonego, zielonego i niebieskiego to jasność kolorów lub natężenie światła barwnego (ang. CLO – Color Light Output).
rozwiń zwiń