Nowe Technologie

Mobilny Windows na dysku twardym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 00:00
My Passport Enterprise to jeden z pierwszych dysków, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z funkcją Windows To Go firmy Microsoft, która umożliwia utworzenie pełnego systemu operacyjnego Windows 8 gotowego do procesu bootowania.
WD My Passport Enterprise
WD My Passport Enterprise

 

Dysk dzięki programowi WD Compass może uruchomić bezpośrednio spersonalizowany system operacyjny Windows 8, na dowolnym kompatybilnym komputerze zachowując  wszelkie oryginalne ustawienia. W przedsiębiorstwach bardzo istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa danych, dlatego też pamięci My Passport Enterprise obsługują pełne szyfrowanie BitLocker. Informacje zapisane na tych dyskach są oddzielone od wewnętrznego dysku twardego komputera, uniemożliwiając przypadkowe ujawnienie danych. Większe bezpieczeństwo zapewnia również fakt, że dysk My Passport Enterprise nie pozostawia żadnych śladów obecności na komputerze, do którego został podłączony.

 

 

 

Cena i dostępność

 

Dyski My Passport Enterprise są objęte dwuletnią ograniczoną gwarancją i będą dostępne od 26 października w sklepie internetowym www.wdstore.com.W polskich sklepach powinny pojawić się na początku przyszłego roku z sugerowaną ceną detaliczną ok. 449 zł.

Czytaj także

Microsoft prezentuje: Windows 8 i nowy tablet

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 06:54
W czwartek w Nowym Jorku odbyła się premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Na rynku ukazuje się jednocześnie tablet Surface, wyposażony w ekran dotykowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sukces czy porażka? Nowe produkty Microsoftu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 09:40
Firma Microsoft zaprezentowała Windows 8 - swój nowy, komputerowy system operacyjny. Premierę miał jednocześnie tablet Surface.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kingston: nowy USB zgodny z Windows To Go

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 00:00
DataTraveler Workspace umożliwia firmom pełne wykorzystanie zasobów komputerowych za pomocą  dysku USB, gdyż pozwala na uruchamianie i korzystanie z systemu Windows 8 na przenośnym urządzeniu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Microsoft zaprezentował nowy system dla smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 18:48
Dwa dni po premierze Windows 8 dla tabletów i komputerów osobistych, firma z Redmond wprowadza na rynek nową odsłonę mało popularnego Windows Phone. Czy tym razem uda się przełamać dominację iPhone'a i urządzeń z Androidem?
rozwiń zwiń