Nowe Technologie

Topowy Acer Aspire

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 11:13
Ultrabook Aspire S7 ma obudowę wykonaną z jednego bloku aluminium, w super-technologii zimnej obróbki metali CNC wprowadzonej na rynek konsumencki przez Cupertino. Ultrabook jest wyposażony w 10-punktowy ekran dotykowy z panelem IPS o rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 pikseli.
Acer Aspire S7
Acer Aspire S7

 

Aby ułatwić korzystanie z dotykowych funkcji systemu Windows 8, ekran 13,3-calowego ultrabooka S7 można odchylić aż o 180 stopni - wówczas obraz jest automatycznie odwracany, co pozwala na wygodne obsługiwanie dotykowe przez kilka osób na raz.

Jednym z najbardziej wyrafinowanych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w ultrabooku S7 jest zawias wieka o dwóch wartościach momentu obrotowego, konieczny do zapewnienia idealnego oporu ekranu podczas korzystania z funkcji dotykowych. Gdy kąt otwarcia wieka wynosi od 100 do 120 stopni, moment obrotowy zawiasu zwiększa się o 60% zapewniając stabilność położenia podczas dotykania ekranu. Wytrzymałość mechaniczną zapewniono poprzez bezpośrednie przymocowanie zawiasu do ramki wyświetlacza, dzięki czemu ramka jest faktycznie częścią zawiasu, mocującą także panel i szkło.

Nowoczesne chłodzenie

Aby zapobiec przegrzewaniu się ultrabooka S7 podczas pracy, firma Acer opracowała nowy system chłodzenia „TwinAir”. Jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na utrzymanie komfortowej temperatury ultrabooka oraz wydłużające czas pracy bateryjnej. W skład systemu wchodzą dwa małe wentylatory o dużej prędkości obrotowej (10 000 obr./min.), z których jeden zasysa zimne powietrze z zewnątrz a drugi wywiewa gorące powietrze z wnętrza komputera. Wentylatory rozmieszczono w taki sposób, aby najcieplejsze podzespoły były oddalone od palców i nadgarstków użytkownika.

Firma Acer zastosowała elektroluminescencyjne podświetlenie klawiatury, które włącza lub wyłącza się automatycznie oraz dostosowuje swoją jasność od oświetlenia zewnętrznego. Klawiatura ta jest jedną z najcieńszych podświetlanych klawiatur na rynku, a jej podświetlenie zostało zoptymalizowane pod kątem komfortu oraz dobrej widoczności w ciemnym otoczeniu. Ponadto, podświetlenie elektroluminescencyjne zapewnia delikatniejszą i przyjemniejsza poświatę niż w przypadku podświetlenia z diodami LED.

Aspire S7 jest wyposażony w wydajne technologie, w tym procesor Intel Core trzeciej generacji oraz dyski SSD w konfiguracji RAID 0 gwarantujące niezwykle krótkie czasy zapisu/odczytu oraz cichą pracę. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy umożliwia pracę nawet przez 9 godzin. Czas ten można wydłużyć do 12 godzin instalując opcjonalny, drugi akumulator.

Konfiguracja  Aspire S7 dostępna w Polsce

Aspire S7-391 - 13,3" Full HD Touch, Intel Core i7-3517U, 4GB RAM, 256GB SSD, Bluetooth 4.0, USB3.0,  HDMI, Windows 8, Gorilla glass, cena 6 999 zł

Czytaj także

Dotykowy Ultrabook klasy premium - Aspire S7

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 00:00
W skład serii wchodzą modele o przekątnej 13,3 cala oraz 11,6 cala, które są odpowiednio najcieńszym oraz najmniejszymi ultrabookami z dotykowym ekranem o rozdzielczości Full HD. Akumulator w 13,3-calowym modelu wystarcza nawet na 12 godzin pracy, natomiast w modelu 11,6 na 9 godzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultrabooki Acer Aspire S7

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 00:00
Ultrabooki Aspire S7 są oferowane w dwóch wielkościach ekranu 13,3 oraz 11,6 cala. Oba modele są wyposażone w 10-punktowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości Full HD.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Acer czeka na Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 00:00
Dobre wyniki sprzedaży korespondują z nową paletą urządzeń jakie pokazał w Warszawie Acer. Nam podobał się topowy ultrabook Acer Aspire S7 oraz tablet ICONIA w 510. Oba drogie urządzenia przystosowane są do systemu operacyjnego Windows 8.
rozwiń zwiń