Nowe Technologie

Projektory NEC Ultra Short Throw UM

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 09:47
Nowa seria składa się z siedmiu modeli projektorów Ultra Short Throw, które ustanawiają nowe standardy pod względem wydajności oraz kosztów eksploatacji.
Projektor NEC Ultra Short Throw UM
Projektor NEC Ultra Short Throw UM

 

“Nowe projektory z serii UM oferują nauczycielom, wykładowcom i szkoleniowcom inteligentne, proste i elastyczne rozwiązania wizualne, pozwalające na optymalną prezentację materiału nawet dla dużej liczby odbiorców. Z kolei bardzo krótki dystans projekcji oznacza, że światło z obiektywu do ekranu  biegnie po takiej drodze, że nie koliduje z pozycją nauczyciela lub prezentera” – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe.

Dzięki współczynnikowi projekcji 0,36:1 w trakcie pracy z tablicą interaktywną, użytkownik nie jest oślepiany przez strumień światła z lampy projektora. Z kolei jasność na poziomie aż do 3300 ANSI lumenów pozwala na wyświetlanie jasnego i wyraźnego obrazu nawet w przypadku, gdy na ekran pada mocne światło dzienne. Klienci mogą wybrać również wersje projektorów ze zintegrowanym rozwiązaniem interaktywnym eBeam firmy Luidia. Sam odbiornik eBeam wraz  z oprogramowaniem oraz wskaźnik można dokupić także jako oddzielny zestaw, który po podłączeniu do zwykłego projektora umożliwia modernizację instalacji, które nie są interaktywne.

  • Projektory z serii UM oferują rozdzielczość XGA (1024x768) i WXGA (1280x800). Wysoką jakość obrazu zapewnia współczynnik kontrastu 3000:1 i jasność do 3300 ANSI lumenów. Wszystkie modele z serii UM wyposażono w ulepszony uchwyt mocujący, który pozwala na łatwe uzyskanie pożądanej pozycji projektora we wszystkich płaszczyznach, a także jego pochylenie i regulację odległości  montażu, co nie tylko gwarantuje wysoką jakość obrazu, ale dodatkowo redukuje czas przygotowania do pracy i zmniejsza koszty instalacji. W serii UM dodano większa liczbę złącz, w tym dwa porty HDMI, USB, a także zapewniono możliwość pracy sieciowej, również w sieci WiFi.
  • Razem z serią UM NEC wprowadza do swojej oferty również darmowe oprogramowanie NEC Wireless Image Utility dla urządzeń iOS. Aplikacja pozwala na prowadzenie bezprzewodowych prezentacji bezpośrednio z iPhone’a lub iPada. Oprogramowanie umożliwia również wysyłanie obrazu na żywo z kamery iPhone lub iPad. Dzięki zintegrowanej funkcji przeglądarki użytkownicy uzyskują dostęp do stron internetowych, mogą dodawać notatki lub zaznaczać wybrane fragmenty za pomocą funkcji wskaźnika. Ponadto mogą uruchamiać automatyczne pokazy slajdów.

Zgodnie z filozofią NEC ‘Green Vision’, projektory z serii UM wyposażono w funkcje, pro-ekologiczne. Przejawia się to w dwukrotnym wydłużeniu żywotności lampy do 8000 godzin. Ponadto, przyciski Eco na pilocie i projektorze umożliwiają włączenie kilku trybów ekologicznych, które zmniejszają zużycie energii i wydłużają czas pracy projektora. W połączeniu z takimi funkcjami, jak licznik śladu węglowego, automatyczne wyłączanie i funkcje timera, sprawiają, że cała seria UM jest przyjazna środowisku i zmniejsza opłaty za energię elektryczną.

Dostępność i gwarancja

Projektory z nowej serii UM są już dostępne na rynku. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności do tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor, otrzymując w ten sposób darmową gwarancję na lampę rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin.)autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Canon: nowe projektory LV

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 00:00
Canon odświeża linię przenośnych projektorów LV prezentując 10 nowych modeli. Seria LV podzielona została na trzy kategorie produktów: standardowe, średnio zaawansowane i zaawansowane. Projektory oferują rozdzielczości XGA i WXGA i są dedykowane środowiskom biznesowym i edukacyjnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

NEC: odnowiona seria projektorów M

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 00:00
Pięć nowych modeli o rozdzielczości XGA (1024x768) i WXGA (1280x800) i jasności od 2700 do 3600 ANSI lumenów dysponuje takim samym zoomem optycznym 1.7x, jak wcześniejsze modele z serii M.
rozwiń zwiń