X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Koniec Windows XP - co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 19:11
Pozostało już tylko 125 dni do zakończenia wsparcia dla Windows XP. Kiedy system wprowadzano na rynek 12 lat temu, Internet miał zaledwie 50 milionów użytkowników, a faksy i dyskietki były popularnym sposobem przesyłania czy przenoszenia danych.
Koniec Windows XP - co dalej?

Dziś, kiedy mamy niemal 3 miliardy internautów, zupełnie inny charakter mają zarówno praca, jak i potrzeby klientów. Firmy muszą sięgać po nowoczesne sposoby komunikacji, współpracy i docierania do klienta, aby utrzymać się w konkurencyjnym otoczeniu.

Jaka zatem zmiana dokonała się od 2001 roku, kiedy debiutował Windows XP? Nasza pamięć jest zawodna, więc przyjrzyjmy się temu bliżej. 12 lat temu na rynek wchodziły pierwsze smartfony. Według prognoz analityków do końca 2013 roku ich sprzedaż ma przekroczyć próg miliarda sztuk. W roku 2001 istniało 40 milionów stron internetowych. Ta liczba wzrosła w tym czasie aż szesnastokrotnie. Z kolei najpopularniejsze w tamtym czasie komputery stacjonarne zdążyły ustąpić miejsca laptopom, które dziś tracą na popularności na rzecz tabletów i tabletów PC – przewiduje się, że tegoroczne dostawy tej kategorii urządzeń sięgną 150 milionów sztuk. Wprowadzony wtedy na rynek Windows XP już wkrótce zakończy swój cykl życia – 8 kwietnia 2014 r. już nie będzie miał wsparcia producenta.

„Windows XP ma już 12 lat. Od czasu jego wejścia na polski rynek zupełnie zmienił się nie tylko styl pracy i sposób prowadzenia biznesu. Zmienili się też klienci i konsumenci, którzy oczekują obsługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji i natychmiastowej reakcji, bo do tego przyzwyczaili się jako użytkownicy mediów społecznych, komunikatorów i wiadomości tekstowych” – powiedział Wojciech Życzyński, Dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft. „Koniec wsparcia dla Windows XP to doskonała okazja do modernizacji i przejścia na Windows 8 oraz urządzenia takie jak tablety PC, które dają pełną funkcjonalność laptopa, ale też mobilność tabletu”.

Windows 8.1 Pro, czyli najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft dla biznesu to propozycja Microsoft dla firm, które chcą podjąć modernizację i wykorzystać pełnię możliwości, które stawiają najnowsze technologie. Oferuje nowy, intuicyjny interfejs i łatwą współpracę z urządzeniami mobilnymi. Wraz z Office 365, tworzy idealny zestaw kluczowych narzędzi dla małego i średniego biznesu, pozwalający szybko odnaleźć się w informacjach z różnych źródeł i odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Pod jego kontrolą pracują zarówno komputery PC, laptopy, jak i tablety PC, dzięki czemu system daje przedsiębiorcom wybór uzależniony od ich stylu pracy bez kompromisów w wydajności.

Zakończenie wsparcia dla systemu operacyjnego Windows XP w praktyce oznacza, że:

  • nie będzie już żadnych aktualizacji zabezpieczeń, więc Windows XP będzie coraz bardziej narażony na ataki hakerów czy wirusy;
  • dane osobowe i firmowe nie będą już bezpieczne, co może narazić firmę na problemy związane ze zgodnością wersji i z przepisami;
  • firmy dostarczające oprogramowanie i sprzęt działający z Windows, prawdopodobnie również nie będą dłużej wspierać działania ich na Windows XP, więc pojawi się problem z serwisowaniem komputerów i kompatybilnością urządzeń peryferyjnych (akcesoriów).autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Windows 8.1 już dostępny

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 16:19
Windows 8.1, następca popularnego systemu operacyjnego Windows 8, jest już dostępny na całym świecie. Od dziś użytkownicy Windows 8 z ponad 230 rynków, mówiący 37 językami, mogą pobrać bezpłatną, bogatą w funkcje aktualizację ze Sklepu Windows. Także od dziś Windows 8.1 będzie również dostępny w wersji pudełkowej w sklepach detalicznych na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft: starsze systemy operacyjne bardziej zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:51
Microsoft opublikował piętnastą edycję raportu bezpieczeństwa „Security Intelligence Report”. Dokument poświęcony jest analizie informacji o zagrożeniach z ponad miliarda komputerów na całym świecie, umożliwiającej lepsze zidentyfikowanie luk w zabezpieczeniach, złośliwych aplikacji i sposobu ich działania.
rozwiń zwiń