Nowe Technologie

Capgemini Cloud Assesment

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 08:40
Nowe rozwiązanie Capgemini Cloud Assessment (CCA) dostarcza organizacjom zaplanowany na 6-8 tygodni kompletny program uwzględniający wstępną ocenę, plan wdrożenia, analizę biznesową i architekturę.
Capgemini Cloud Assesment
Foto: materiały prasowe

CCA wspiera organizacje we wdrożeniu planu adaptacji rozwiązań chmurowych, umożliwiając gładkie przejście od lokalnych systemów i infrastruktury do publicznych lub prywatnych środowisk chmurowych.

Capgemini Cloud Assessment oferuje czterostopniowy, niezależny od technologii, proces wywodzący się z programu Capgemini Wide Angle Rationalization Program (WARP), sprawdzonego i wielokrotnie przetestowanego podejścia, które udowodniło swoją wartość w licznych projektach realizowanych w  wielu sektorach. Proces zaczyna się od fazy oceny wielu strumieni pracy, w której definiuje się zakres i strategię badania, a wynikiem jest plan wdrożenia definiujący kroki migracji do chmury, wsparty przez dogłębne analizy biznesowe rozpatrujące ryzyko i oszczędności.

  • Rozwiązanie Cloud Assessment korzysta z gotowych akceleratorów Capgemini, takich jak: kalkulatory zwrotu z inwestycji, parsery kodu, modele ryzyka i analizatory portfolio. Został zaprojektowany, aby asystować organizacjom, którym zależy na przejściu do rozwiązań chmurowych, aby uniknąć kosztownych lokalnych aplikacji, które są problematyczne w rozwoju, drogie w utrzymaniu i krępują elastyczność biznesu. Nowe rozwiązanie Cloud Assessment daje kompleksową metodykę i plan działania w przypadku migracji do chmury bez narażania przedsiębiorstwa na ryzyko.

Rozwiązanie Capgemini Cloud Assessment (CCA) zostanie zaprezentowanie 18 listopada na konferencji Dreamforce 2013 organizowanej przez salesforce.com w San Francisco. Capgemini jest tytanowym sponsorem wydarzenia.

Dreamforce 2013 jest największą konferencją dla dostawców technologii, w tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 120 tysięcy zarejestrowanych uczestników, którzy wezmą udział w jedenastej edycji corocznej konferencji, aby przekonać się o mocy społecznościowej i mobilnej chmury, oraz połączą się ze swoimi klientami w zupełnie nowy sposób. Przy ponad 1100 zaplanowanych sesjach i udziale 350 firm oferujących usługi oparte na chmurze, uczestnicy mają do dyspozycji interaktywne sesje, szkolenia praktyczne, tysiące prezentacji i unikalne okazje do nawiązania kontaktów. Dodatkowo Dreamforce ma przyjemność powitać specjalnych gości: Sheryl Sandberg, COO Facebook’a; Marissa Mayer, Dyrektor Generalną Yahoo!; oraz Deepaka Chopre, założyciela Chopra Foundation. Dreamforce w cztery dni, pod jednym dachem oferuje uczestnikom wszystko czego potrzebują, aby przyspieszyć ich transformację w kierunku firmy proklienckiej.

 

 


autor: Jan Petersen

Czytaj także

Droga do chmury prywatnej wg HDS

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:37
Hitachi Data Systems (HDS) wprowadza nowe usługi chmury prywatnej i ulepszenia produktów, które umożliwią działom IT wykorzystanie pełnego potencjału chmury prywatnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura: korzyści dla gospodarki EU

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 11:02
Gdyby rozwiązania chmurowe były wykorzystywane w pełni, PKB może wzrosnąć o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy, twierdzi Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarządzanie urządzeniami użytkowników jako usługa

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 12:51
Rozwiązanie nie tylko poprawia organizację czasu pracy, ale też zwiększa produktywność jego użytkowników, którzy zyskują swobodny dostęp do danych i aplikacji przy użyciu komputerów stacjonarnych typu PC, laptopów, smartfonów czy tabletów.
rozwiń zwiń