Nowe Technologie

Ericsson: prognoza ruchu w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 08:00
Według prognoz firmy Ericsson do roku 2018, mobilne komputery będą generować ok. 11 GB transferu danych miesięcznie, podczas gdy smartfony około 2 GB.
Ericsson: prognoza ruchu w sieci
Foto: Glow Images/East News
Przeciętny użytkownik komputera mobilnego, posiadającego subskrypcję mobilną, generuje obecnie 2,5 GB transferu danych miesięcznie. W przypadku uzytkownika smartfona, transfer jest 5 razy niższy i sięga średnio 450 MB na miesiąc. Według prognoz firmy Ericsson do roku 2018, mobilne komputery będą generować ok. 11 GB transferu danych miesięcznie, podczas gdy smartfony około 2 GB.
 
Ruch danych w sieciach komórkowych różni się w zależności od regionu. Najbardziej wyróżniającym się regionem jest Ameryka Północna, gdzie około 70% ruchu generowane jest przez telefony.
 
  • Raport Mobility Report firmy Ericsson  potwierdza stabilny trend wzrostu ilości transferowanych danych. Z analizy wynika, że ilość przesyłanych danych w sieciach komórkowych podwoiła się w ciągu 12 miesięcy poprzedzających 1 kwartał 2013 roku. W tym samym okresie, transfer związany z połączeniami głosowymi wzrósł tylko o 4%. W samym tylko ostatnim kwartale 2012 roku ilość przesyłanych danych mobilnych wzrosła o 19%.
  • Zdaniem firmy Ericsson, w trakcie 2013 r. ruch danych w sieciach komórkowych będzie kontynuował trend podwajania wielkości każdego roku. Komputery przenośne dominują w większości regionów, z wyjątkiem Ameryki Północnej. W ostatnich latach prognozy (lata 2016-2018) transmisja danych będzie podzielona równo pomiędzy smartfony, z jednej strony, i tablety oraz komputery przenośne z drugiej. Mimo rosnącej liczby urządzeń mobilnych, w roku 2018 sieci stałe będą nadal dominować nad sieciami komórkowymi pod względem ilości przesyłanych danych.
 



autor: Mariola Czapkiewicz/Ericsson

Czytaj także

DAN - czyli platforma łączności sieciowej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 10:30
Rosnąca popularność osobistych urządzeń mobilnych (takich jak smartfony i tablety) sprawia, że organizacje mają problemy z zarządzaniem różnymi urządzeniami, które uzyskują dostęp do ich sieci i jej zasobów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultraszybki przesył danych bez zakłóceń

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 13:22
Żyjemy w środowisku, w którym szybkość przesyłu danych ma ogromne znaczenie, a niektóre z informacji są często warte miliony dolarów. W takich przypadkach sieci o prędkości 100G stają się naturalnym wyborem, a nie rzadkością jak było do tej pory.
rozwiń zwiń