Nowe Technologie

Orange Polska kupił Datacom System

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 17:55
Jak poinformował w dniu 18 marca 2013 prezes Zarządu Orange Polska Maciej Witucki, Orange Polska powiększa się o kolejną spółkę - Datacom System. Przejęcie tego podmiotu wzmocni należącą do Orange Polska firmę Integrated Solutions, której częścią stanie się Datacom.
Orange Polska kupił Datacom System

„Widzimy ogromne perspektywy rozwoju Integrated Solutions. Firma z wielkim sukcesem zakończyła poprzedni rok, zwiększając trzykrotnie swoje przychody. Skupiając w sobie wszechstronne kompetencje ze świata telekomunikacji i teleinformatyki, Integrated Solutions stanowi znakomite dopełnienie działalności Orange Polska. Jestem przekonany, że dzięki akwizycji Datacom System, Integrated Solutions wyraźnie zwiększy dynamikę ekspansji rynkowej, przyczyniając się do osiągnięcia założeń naszego planu strategicznego” – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

  • Transakcja ta wpisuje się w plan strategiczny Orange Polska, który zakłada umocnienie pozycji Grupy na rynku rozwiązań dla biznesu, m.in. poprzez przyspieszenie wzrostu w obszarze ICT. Jednocześnie akwizycja przyczyni się do osiągnięcia przez firmę Integrated Solutions jej celu strategicznego, jakim jest uplasowanie się w pierwszej trójce integratorów ICT.
  • Datacom System S.A. działa na rynku od 20 lat, oferując usługi w obszarze integracji oraz doradztwa w zakresie rozwiązań technologicznych. Wśród klientów Datacom są zarówno duże przedsiębiorstwa i polskie oddziały międzynarodowych korporacji, jak też firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz czołowe instytucje sektora publicznego takie jak: Narodowy Bank Polski, Kancelaria Prezydenta RP czy Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
  • Firma zatrudnia 40 pracowników i osiąga roczne przychody na poziomie 35 mln złotych.
  • Celem Integrated Solutions jest zapewnienie klientom możliwie najlepszego wyboru usług z dwóch obszarów - integracji ICT oraz rozwiązań w modelu „as a service”. Już dziś mogą oni korzystać z wprowadzonej w kwietniu 2012 r. pierwszej w Polsce platformy UCaaS (Unified Communication as a Service). Obecnie firma planuje wzbogacić ofertę o rozwiązanie BaaS (Backup as a Service) oraz usługi przeciwdziałania atakom DDoS.

Orange Polska nie ujawnia wartości transakcji i jednocześnie nie wyklucza kolejnych akwizycji w obszarze ICT.autor: Komunikat prasowy Orange

Czytaj także

Zwolnienia grupowe wśród pracowników dawnej TP

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 13:42
Związkowcy walczą o utrzymanie miejsc pracy wśród pracowników dawnej Telekomunikacji Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

TP SA planuje zwolnienie 1700 osób

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 10:15
Telekomunikacja Polska chce zwolnić w tym roku 1700 osób. TP SA zapowiada również połączenie w jedną spółkę w Centertelem, firmą prowadzącą sieć komórkową Orange.
rozwiń zwiń
Czytaj także

TPSA będzie walczyć o każdego klienta

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 14:19
Po czarnym wtorku dla TPSA przyszedł czas na walkę na trudnym rynku telekomunikacyjnym. Newralgiczne będą inwestycje.
rozwiń zwiń