Nowe Technologie

Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 06:30
Według raportu „Dziesięć mitów i prawd rynku software’owego w roku 2013” firmy badawczej Forrester Research aplikacje dedykowane, tworzone w oparciu o oczekiwania określonego klienta będą odpowiadać 25,8% tegorocznych wydatków firm na oprogramowanie.
Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

Działy HR i Szkoleń to szczególne miejsce w firmie potrzebujące profesjonalnego oprogramowania. Specjaliści od zarządzania personelem są odpowiedzialni za stan osobowy firm, który w przypadku dużych instytucji może obejmować nawet kilka tysięcy pracowników o różnych kwalifikacjach i niejednorodnych wymaganiach niezbędnych na danym stanowisku. Największą korzyścią dla firm szukających oszczędności jest przede wszystkim kontrola kosztów, która jest możliwa dzięki standaryzacji procesów rejestracji i realizacji szkoleń.

  • Działy odpowiedzialne za szkolenia mogą wykorzystać aplikacje dedykowane do usprawnienia komunikacji z pracownikami. Dzięki temu zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje szkoleń, które chcieliby odbyć. Skraca się czas działania, ponieważ już jedno kliknięcie może potwierdzać zgodę pracownika na zaproponowane mu uczestnictwo w warsztatach. Ponadto użytkownicy o określonych uprawnieniach stale mają dostęp do baz oferowanych kursów. W efekcie oznacza to, że oferta szkoleniowa jest stale dostępna dla zainteresowanych.
  • Inne korzyści  z dedykowanych systemów płyną ze zgromadzonej historii przebytych szkoleń. Archiwizowanie i łatwy dostęp do danych odbytych przez pracowników kursów pomaga w planowaniu polityki zarządzania kapitałem ludzkim w firmie. Dodatkowo każdy pracownik posiada opisaną historię uczestnictwa w szkoleniach i za pomocą jednego kliknięcia można sprawdzić, czy nie powinien odnowić swoich uprawnień w określonej dziedzinie.
  • Według danych Forrester Research, w 2013 roku największą popularnością wśród firm cieszyć się będą oprogramowania związane z chmurą (cloud computing), aplikacje mobilne oraz  oprogramowanie służące do analizy dużych baz danych. Około jednej czwartej wszystkich tegorocznych wydatków na software będą stanowić inwestycje w specjalizowane oprogramowanie firm.

Jak ustaliła firma badawcza PMR tegoroczne trendy w dziedzinie oprogramowania dla biznesu podyktowane są poszukiwaniem przez firmy oszczędności (34%), wzrostem popularności mobilnego Internetu (26%) oraz względami bezpieczeństwa (23%).autor: MC

Zobacz więcej na temat: aplikacje firma raport

Czytaj także

Firmy szukają talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 13:48
Utalentowani i elastyczni pracownicy są coraz ważniejsi dla pracodawców – wynika z raportu „Trendy w HR 2013” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. – Walka o talenty to trend numer jeden na świecie – informuje Małgorzata Wnęk-Kolaska z Deloitte. W Polsce najważniejszym trendem jest rosnąca rola działów kadrowych.
rozwiń zwiń