Polskie Radio
Section05
rekrutacja

A może to wszystko rzucić i… popłynąć na Antarktydę? Właśnie ruszyła rekrutacja

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego rozpoczęła rekrutację na 49. Polską Wyprawę Arktyczną i poszukuje osób, które umożliwią nieprzerwane działanie placówki i prowadzenie badań przez naukowców. Kto jest poszukiwany i jakie umiejętności są niezbędne, by zostać zakwalifikowanym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA Antarktyda rekrutacja Przemysław Lis Witold Lazar Trójka

Firmy wciąż mają problem z rekrutacją wykwalifikowanej kadry. Raport: sytuacja zaczyna się poprawiać

W Polsce aż 66 proc. pracodawców ma trudności w obsadzaniu stanowisk pracy nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. To wynik o 6 punktów procentowych mniejszy niż w 2023 roku. Choć wciąż poziom niedoboru talentów w Polsce jest wysoki, to sytuacja na polskim rynku zaczyna nieco się poprawiać.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca firma pracownik zatrudnienie rekrutacja

Targi Służby i Pracy. Gen. Mirosław Bryś: pokazujemy inne oblicze wojska

- Po Targach Służby i Pracy mieliśmy bardzo duży odzew młodych ludzi, którzy byli zainteresowani ofertą uczelni wojskowych i różnymi formami służby wojskowej - dobrowolną, zasadniczą i w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zainteresowanie cały czas rośnie - mówił w Polskim Radiu 24 szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. Mirosław Bryś.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie rekrutacja wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA

Wiceszef MEiN: we wrześniu w polskich szkołach będzie ok. 200 tys. uczniów z Ukrainy

- Podejrzewam, że liczba uczniów z Ukrainy w polskich szkołach we wrześniu będzie oscylować wokół 200 tys. Informacje będziemy mieli na bieżąco od 1 września. Teraz trwają fluktuacje uczniów między poszczególnymi szkołami - przekazał wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek POLSKA edukacja szkoła rekrutacja