Polskie Radio
Section05
aplikacje

Barbiemania. Ministerstwo ostrzega przed robiącą furorę aplikacją. "Duże zagrożenie"

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed aplikacją, która przerabia nasze zdjęcia w Barbie albo Kena. "W sieci dostępne są dwie aplikacje: barbieselfie.ai i bairbie.me - obie stanowią duże zagrożenie dla naszych danych" - podkreślił resort cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Cyfryzacji aplikacje aplikacje mobilne aplikacje internetowe internet bezpieczeństwo bezpieczeństwo w sieci

Już nie Twitter, tylko X. Jakie zmiany dla platformy szykuje Elon Musk?

Elon Musk zmienia nazwę Twittera na X – po co? Po pierwsze to dość specyficzna forma oznaczenia terenu przez miliardera, po drugie to zapowiedź stworzenia czegoś znacznie większego niż media społecznościowe. Musk chce zbudować pierwszą zachodnią superaplikację, ma zmienić oblicze Internetu. Podobny projekt już od dawna działa w Chinach i, podobno, nie da się tam bez niego żyć.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz twitter elon musk technologie aplikacje

Wchodzą w życie przepisy o aplikacji mObywatel. Tradycyjne dowody osobiste przejdą do lamusa?

Ustawa o aplikacji mObywatel weszła w życie. Oznacza to, że w niemal wszystkich sytuacjach formalnych na terenie Polski można posługiwać się elektronicznymi danymi, aby potwierdzić tożsamość. Przepisy zrównują cyfrowy dowód dostępny w mObywatelu z tradycyjnym dowodem osobistym.
Zobacz więcej na temat:  mObywatel aplikacje Ministerstwo Cyfryzacji dowód osobisty POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA

Uruchomił auto przez aplikację. Po czasie zorientował się, że to nie jego samochód

W motoryzacji najnowsze technologie mają ułatwiać nam życie – przynajmniej w teorii. Słowo "smart" zaczyna nam działać na nerwy, jak irytujący dżingiel reklamowy. Okazuje się bowiem, że nie wszystko jest takie „smart”, jak się wydaje.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie tesla smartfony smartfon smartfon moto aplikacje mobilne aplikacje aplikacja aplikacja mobilna kradzież kradzież samochodu Stany Zjednoczone

Aplikacje aktualizuj natychmiast. Ale dlaczego we wtorek?

Korzystanie z urządzeń elektronicznych stało się dla nas codziennością. Smartfony, tablety, laptopy czy komputery stacjonarne pomagają nam w pracy, zabawie oraz komunikacji z innymi ludźmi. Jednakże aby cieszyć się ich pełną funkcjonalnością, musimy regularnie aktualizować oprogramowanie. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe aplikacje mobilne aplikacje bezpieczeństwo danych cyberbezpieczeństwo cyberprzestępczość

Nowy rok, nowe rozwiązania. Elektroniczny dowód osobisty będzie równy plastikowemu

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński powiedział, że "liczę na to, że projekt ustawy o aplikacji mObywatel, który przewiduje m.in. zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym niedługo trafi do Sejmu". Nowe funkcjonalności mogą być dostępne już w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  aplikacje dowód osobisty dokumenty ustawa prawo POLSKA polityka