Polskie Radio
Section05
aplikacje

Międzynarodowe kontrowersje wokół TikToka. Firma może przenieść się z Chin

Narastają międzynarodowe kontrowersje wokół chińskiej aplikacji na smartfony TikTok. Mająca dwa miliardy użytkowników aplikacja już wkrótce może być zakazana w Stanach Zjednoczonych. Na początku lipca TikTok został zablokowany przez władze Indii, które krok ten tłumaczyły zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych użytkowników aplikacji, służącej do przesyłania krótkich nagrań video.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Chiny smartfony aplikacje

Hackathon+ na Stadionie Narodowym. Stworzą aplikacje dla niepełnosprawnych

Ok. 115 programistów podzielonych na 22 zespoły będzie w sobotę rywalizować w maratonie programowania na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas wydarzenia o nazwie Hackathon+ jego uczestnicy w ciągu 24 godzin stworzą aplikacje, serwisy internetowe lub ich prototypy przydatne dla osób niepełnosprawnych i starszych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA programowanie programista aplikacje mobilne aplikacje niepełnosprawni nowe technologie

Aplikacja Google miała tłumaczyć, a w efekcie wykradała dane

Analitycy zagrożeń z firmy ESET ostrzegają przed niebezpieczną aplikacją dostępną w oficjalnym sklepie Google Play. Word Translator tylko pozornie służył wyłącznie do tłumaczenia tekstów, w rzeczywistości robił coś jeszcze - wykradał dane do logowania z aplikacji mobilnych polskich banków. Aplikacja wzięła na cel Polaków, Czechów oraz Włochów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT google aplikacje mobilne aplikacje tłumacz komputer hacker kradzież

Na rynku gier na smartfony nie mamy się czego wstydzić

Wartość rynku aplikacji mobilnych na świecie wynosi już prawie 35 miliardów dolarów. Coraz częściej wchodzą na niego także najwięksi globalni producenci gier video, doceniając potencjał tego rynku, zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i przyszłych zarobków. Tym bardziej godny odnotowania jest tu sukces polskiej spółki Datarino z Wrocławia, któranalazła się w pierwszej dziesiątce tych, których gry najchętniej ściągane są na smartfony.
Zobacz więcej na temat:  aplikacje aplikacje mobilne smartfony Aleksandra Tycner