Nowe Technologie

Office 365 za darmo dla organizacji non-profit

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 16:06
Firma Microsoft poinformowała dzisiaj o ogólnoświatowej dostępności Office 365 dla organizacji non-profit. Jest to usługa przeznaczona dla organizacji non-profit i pozarządowych (NGO).
Office 365 za darmo dla organizacji non-profit
Usługa ta jest dostępna od dziś w 41 krajach, a do lipca 2014 liczba objętych nią krajów ma wzrosnąć do 90. W programie bierze także udział Polska.
  • Z badania przeprowadzonego niedawno przez partnera Microsoft, firmę TechSoup Global, wynika, że dla organizacji non-profit największymi zaletami pracy w chmurze są łatwiejsza administracja IT (79%), oszczędności kosztów (62%), usprawnienie współpracy (61%) oraz bezpieczeństwo danych (54%). Praca organizacji non-profit na całym świecie staje się coraz trudniejsza. W związku z tym ofiarowanie im dostępu do zalet technologii chmury obliczeniowej jest szczególnie istotne, ponieważ przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.
  • Polskie organizacje non-profit również mogą korzystać z programy grantów. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi ponosząc jedynie opłatę administracyjną. W ramach programu otrzymały one na przykład Windows 8 oraz Office 2013 tuż po ich premierze.
„Office 365 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które pracują dużo poza siedzibą organizacji. Dostęp do chmury, w której znajdują się skrzynka pocztowa i niezbędne do pracy dokumenty, jest możliwy z każdego komputera- wystarczy dostęp do internetu. Stała synchronizacja poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy i narzędzi listy zadań w programie Outlook pozwala na wydajne i sprawne funkcjonowanie nie tylko z biura. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu realizujemy oczekiwania naszych organizacji, które chcą się rozwijać. Wierzymy, że Office 365 jest doskonałym uzupełnieniem oferty programu dotacji Technologie.org.pl”- powiedziała Karolina Kochowicz, koordynatorka programu dotacje Technologie.org.pl.
Wśród beneficjentów jest także Polska Akcja Humanitarna. „Bardzo cieszy nas wejście na polski rynek nowego produktu Microsoft, skierowanego dla organizacji pozarządowych. Microsoft wspiera działania Polskiej Akcji Humanitarnej od samego początku jej istnienia czyli już od ponad dwudziestu lat. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak nowoczesne oprogramowanie poprawia jakość pracy organizacji humanitarnej i liczymy na to, że również Microsoft Office 365 pomoże nam działać jeszcze efektywniej i skuteczniej nieść pomoc” – powiedział Grzegorz Gruca wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej.
Specjalna edycja aplikacji „Office 365 for Nonprofits” zapewnia organizacjom non-profit i NGO dostęp do zawsze aktualnej usługi w chmurze. Firma Microsoft dostosowała ją do potrzeb tych organizacji, oferując między innymi:
  • Dostęp do informacji z niemal dowolnego miejsca: Office 365 for Nonprofits zwiększa możliwość pracy z dowolnego miejsca i dostępu do plików dzięki aplikacjom Office zoptymalizowanym pod kątem komputerów, smartfonów oraz tabletów.
  • Łatwą współpracę: członkowie organizacji non-profit mogą łatwo ze sobą współpracować, korzystając ze znanych aplikacji Office. Mogą oni na przykład używać poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy, współdzielić pliki i uczestniczyć w wideokonferencjach.
  • Łatwe wdrożenie: Office 365 for Nonprofits oferuje łatwe w obsłudze funkcje administracyjne oraz możliwość instalacji pakietu Office bez odinstalowywania poprzednich wersji.
  • Niezawodność i aktualność: Office 365 for Nonprofits oszczędza czas, który organizacje poświęcały dotychczas na utrzymanie oprogramowania, a jednocześnie daje dostęp do zawsze aktualnych i prostych w obsłudze technologii. Usługa Office 365 for Nonprofits zapewnia ponadto przodujące w branży funkcje zabezpieczeń i gwarantuje działanie bez zakłóceń na poziomie 99,9%.
„Microsoft działa na rzecz organizacji non-profit od 30 lat. W Polsce mamy ich ponad 80 000. Wiemy, że nierzadko borykają się z problemem dostępności nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, dlatego wspólnymi siłami staramy się je wspierać. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl otrzymują one za drobną opłatą administracyjną najnowsze oprogramowanie. Cieszę się, że powstał jeden globalny program wspierania tego typu inicjatyw. Dzięki temu organizacje non-profit będą mogły usprawnić działanie infrastruktury IT i skoncentrować się bardziej na pracy społecznej” – powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.
Udostępnienie „Office 365 for Nonprofits” to najnowszy przykład wsparcia inicjatyw społecznych Microsoft. W samym roku finansowym 2013 firma Microsoft przekazał (w przeliczeniu na ceny rynkowe) 795 milionów USD w gotówce, oprogramowaniu i usługach 70 286 organizacjom non-profit z ponad 115 krajów. W Polsce w tym samym czasie poprzez program Technologie.org.pl udostępniono najnowsze oprogramowanie Microsoft 470 organizacjom o łącznej wartości 6 156 258.41 złotych.autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: firma microsoft office 365
Czytaj także

Informatyczna przyszłość biznesu w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 11:56
Wg badania Ipsos MORI wykonanego dla Microsoftu, 66% polskich firm z sektora MŚP przyznaje, że IT odgrywa kluczową rolę w sukcesie ich organizacji. Spośród tych, które wdrożyły już usługi w chmurze, aż 77% uważa, że wykorzystywane przez nich rozwiązania wspierają ich efektywność.
rozwiń zwiń