Nowe Technologie

Microsoft wspiera organizacje pozarządowe

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:29
Od września 2013 organizacje non-profit mają dostęp do usługi Office 365, co jest częścią globalnego programu wsparcia NGO realizowanego przez Microsoft.
Microsoft wspiera organizacje pozarządowe

Wg Krzysztofa Folka dyrektora ds. wsparcia technologicznego młodych firm w polskim oddziale Microsoft -"organizacje non-profit działają tak samo jak inne organizacje i firmy, ale nie zawsze mają środki na wdrażanie najnowszych technologii. Microsoft od lat wspiera organizacje pozarządowe w pozyskiwaniu najświeższych rozwiązań technologicznych przeznaczając na to tylko w zeszłym roku rozrachunkowym globalnie prawie 800 milionów dolarów, które trafiły do ponad 70 tysięcy organizacji z ponad 115 krajów w formie oprogramowania, usług oraz grantów finansowych.”

Polska ma niemały grant

W Polsce wsparcie dotarło do 470 NGO i przekroczyło wartość 6 milionów złotych. Jednym z elementów wspierających wykorzystanie przez firmy i NGO chmury jest właśnie Office 365, który umożliwia korzystanie ze wszystkich benefitów, jakie daje chmura w zarządzaniu i komunikowaniu się w ramach firmy.

„Wśród wielu innych najmocniejszymi zaletami tego rozwiązania jest usprawnienie współpracy poprzez mobilność i dostęp do wszystkich zasobów z każdego miejsca i urządzenia, bezpieczeństwo danych oraz minimalizacja kosztów IT. Dzięki tym wyróżnikom organizacja może być efektywna wszędzie tam, gdzie jest naprawdę potrzebna i wesprzeć jeszcze większą liczbę swoich beneficjentów” – podkreśla Krzysztof Folek z polskiego oddziału Microsoft.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Interes korporacji, interesem narodu?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 21:43
Program „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” dowodzi, że można pogodzić interes korporacji z korzyściami dla zwykłych, często małych przedsiębiorców.
rozwiń zwiń