Polskie Radio
Section05
ngo

Białoruś: rewizje u aktywistów i w siedzibach niezależnych organizacji

Białoruskie służby dokonują rewizji siedzibach co najmniej 15 niezależnych organizacji społecznych w całym kraju. Przeszukania objęły między innymi Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna", Białoruski Komitet Helsiński i Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Dotychczas zatrzymanych zostało kilku działaczy "Wiasny". Nie ma łączności z liderem tej organizacji Alesiem Bialackim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś policja Europa ngo

NASZ WYWIAD Piotr Mazurek: w trudnych sytuacjach rola społeczeństwa obywatelskiego jest nie do przecenienia

- W tzw. "społecznym odczuciu" wina za wiele błędów i opóźnień urzędników miejskich podlegających prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu niestety spada na rząd, który przecież w niezwykle szybkim tempie zadziałał, aby stworzyć różnorodne formy wsparcia dla obywateli znajdujących się w trudnej sytuacji w związku z pandemią. To jest dowód niezwykle perfidnego i obłudnego stylu działań Koalicji Obywatelskiej, która złudzenie politycznego zysku ceni bardziej niż rozwiązywanie ludzkich problemów – mówi Piotr Mazurek, Radny Warszawy (PiS), Szef Gabinetu Politycznego Wicepremiera Piotra Glińskiego, członek Rady Narodowego Instytutu Wolności  - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa samorząd Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tarcza antykryzysowa ngo

Fundacja „Pomoc i Nadzieja” wsparciem dla uzdolnionej młodzieży

Wspieranie młodych i zdolnych ludzi, którym brakuje pieniędzy na podjęcie studiów. Oto główny cel, jaki postawili przed sobą członkowie Fundacji "Pomoc i Nadzieja" z Bydgoszczy. W audycji „Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja” rozmowa o sytuacji polskich uczniów, a także o pomocy dla tych, którym kwestie finansowe utrudniają rozwój i realizację marzeń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo pomoc pomoc społeczna ngo

Poseł Jerzy Jachnik o ustawie o IPN oraz reprywatyzacji

Nie milkną dyskusje odnośnie ustawy o IPN-ie. W debacie mało mówi się jednak o przepisach za naruszenie dóbr osobistych państwa i narodu polskiego. - Uważam, że ludzie, którzy przeżyli koszmar II wojny światowej muszą mieć prawo do moralnej rehabilitacji – powiedział w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN II wojna światowa Kukiz'15 ngo prawo Żydzi Izrael Ministerstwo Sprawiedliwości