X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nr 1 wśród robotów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 06:00
Amerykański magazyn Fast Company opublikował listę 10 najbardziej innowacyjnych firm robotycznych na świecie.
Audio

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się firma iRobot Corporation. Magazyn umieścił amerykańskiego producenta robotów domowych i militarnych na szczycie listy „za konstruowanie robotów, które żyją między nami”.

Specjaliści z Fast Company swój wybór uzasadnili w następujący sposób: iRobot mógłby spocząć na laurach i kontynuować inkasowanie czeków za konstruowanie i budowę robotów militarnych, w tym podpisanego w zeszłym roku kontraktu opiewającego na kwotę 30 mln dolarów z tytułu dostaw dla Armii USA. Zamiast tego, robotyczne imperium, które zbudowało iRoboty PackBot i Roomba pędzi do przodu. We współpracy z naukowcami z Yale firma stworzyła robotyczne ramię, które daje możliwość chwytania nawet szpilki. Konstrukcja ta wymaga jedynie ułamka kosztów, które absorbowały dotychczas konstruowane robotyczne manipulatory. Ponadto we współpracy z Cisco Systems iRobot stworzył i zaprezentował robota umożliwiającego tele-obecność, który łączy technologie komunikacyjne Cisco z autonomicznymi mobilnymi platformami opracowanymi przez iRobot. Robotyczny lider z Bedford nie tylko zaspokaja popyt w dziedzinie robotyki, ale i kreuje go.

W 2013 roku firma iRobot przekroczyła granicę sprzedaży 10 mln robotów domowych, oraz znacząco przybliżyła się do liczby 5000 sztuk dostarczonych na rynek robotów militarnych. W Polsce w obowiązkach sprzątania wyręcza nas już bez mała 100 tysięcy robotów domowych: odkurzających iRobot Roomba, myjących iRobot Scooba i mopujących iRobot Braava.

W dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm na świecie według Fast Company znalazły się:

  • iRobot
  • Google
  • Touch Bionics
  • Northrop Grumman
  • Rethink Robotics
  • Accuray

Magazyn Fast Company tworzy swoje rankingi od 1995 roku wskazując najbardziej innowacyjne firmy działające w różnych branżach na całym świecie. W tegorocznym zestawieniu firm robotycznych na pierwszym miejscu znalazł się amerykański producent robotów domowych i militarnych iRobot Corporation.autor: Materiały prasowe/C.Helm

Zobacz więcej na temat: irobot robatyzacja