Słowotwórcze popisy komentatorów w Rosji i w Polsce

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 11.06.2012
Hiszpańscy piłkarze cieszą się z bramki w meczu z Włochami
Hiszpańscy piłkarze cieszą się z bramki w meczu z Włochami , foto: PAP/EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012 >>>

Zwykły komentator sportowy potrafi jedynie bez emocji opisać sytuację panującą na futbolowym boisku, wybitny fachowiec nie tylko pokaże emocje, ale czasami do łez rozbawi słuchających.

Mecz otwarcia - posłuchaj emocjonujących komentarzy w Polskim Radiu >>>

Tomasz Zimoch: Lewandowski wszedł na biało-czerwony pomnik >>>

Wszędzie na świecie kibice piłkarscy mają swoich ulubionych komentatorów sportowych. Jednych cenią za fachowy, bezbłędny opis sytuacji innych za słowotwórcze popisy, a jeszcze innych za językowe lapsusy.

Takie popisy pozostają w sercach i pamięci kibiców na zawsze. Który z polskich kibiców nie pamięta słów wypowiadanych przez Jana Ciszewskiego, Tomasza Zimocha, Dariusza Szpakowskiego i wielu innych, którzy w niezliczonych relacjach ze stadionów udowadniali, że nie przez przypadek znaleźli się na sportowej arenie.

W Rosji, tak jak wszędzie na świecie, komentatorzy sportowi mają swoje pomniki, ale nie pod każdym z nich kibice chętnie składają kwiaty. Wielu fanów futbolu rzuca kapciami w radioodbiornik bądź telewizor po skandalicznych i beztroskich pomyłkach jakich dopuszczają się gadając do mikrofonu co im ślina na język przyniesie.

Komentujący w rosyjskiej telewizji jeden z pojedynków Rosji z Portugalią Władimir Stiegnijenko, twierdził, że po murawie biega Ronaldi, który pięknie się uśmiecha jakby reklamował pastę do zębów. Kibice i koledzy dziennikarze chwalą jednak uważanego za jednego z czołowych komentatorów Stiegnijenkę i to właśnie jego, mimo śmiesznych wpadek chcą słuchać.

Wysłuchaj relacji korespondenta Polskiego Radia z Moskwy Macieja Jastrzębskiego.

ah, polskieradio, PR 3

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!