Portugalia i Holandia odpadną? Słuchaj Jedynki!

polskieradio.pl
Piotr Grabka 13.06.2012
Reprezentant Portugalii Cristiano Ronaldo
Reprezentant Portugalii Cristiano Ronaldo , foto: Wikipedia/Ludovic Péron

Emocji na Euro 2012 ciąg dalszy. Dziś kolejne dwa mecze w grupie B. Na Ukrainie będą dziennikarze Polskiego Radia. Wyniki tych spotkań będą decydujące dla najmocniejszych drużyn.

O 18 we Lwowie rozpoczął się mecz Danii z Portugalią. Cristiano Ronaldo i spółka potrzebują zwycięstwa, by zachować szanse awansu do ćwierćfinału. To zapowiada nie lada emocje, dlatego warto nasłuchiwać wieści ze stadionu, na którym będzie Robert Skrzyński.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się spotkanie Holandia – Niemcy. Po porażce z Danią zespół "Oranje" jest w podobnej sytuacji jak Portugalczycy i nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Po drugiej stronie stanie jednak rywal wyjątkowo trudny – wicemistrz Europy i jeden z głównych faworytów całego turnieju. Początek meczu o 20.45. Chwilę wcześniej w radiowej Jedynce rozpocznie się transmisja, którą poprowadzi Andrzej Janisz.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia przez cały czas trwania piłkarskich mistrzostw, od 8 czerwca do 1 lipca, gościć będzie specjalna audycja "Studio Euro radiowej Jedynki". W dniu otwarcia Euro 2012, 8 czerwca, zapraszamy wyjątkowo już od godz. 17.00. W pozostałe dni, podczas których będą rozgrywane mecze, audycja rozpocznie się o godz. 20.30.

Eksperci w studio i na stadionach
Stałym ekspertem w "Studio Euro Radiowej Jedynki" będzie Lesław Ćmikiewicz , wybitny piłkarz, trener, złoty i srebrny medalista olimpijski, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku, w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Wydarzenia na boisku komentować będą nie tylko tacy specjaliści, jak Zbigniew Boniek czy Jacek Gmoch , ale także znani kibice futbolu, m.in. Janusz Zaorski i Krzysztof Materna .
W ramach "Studia Euro Radiowej Jedynki" będą także transmitowane wieczorne mecze (o godz. 20.45). W przypadku dwóch spotkań rozgrywanych w tym samym czasie komentatorzy będą na zmianę relacjonować ich przebieg. Mecze komentować będą Tomasz Zimoch, Andrzej Janisz, Marek Solecki, Robert Skrzyński, Włodzimierz Machnikowski, Krzysztof Ratajczyk i Grzegorz Hałasik .
Dodatkowo Jedynka planuje wejścia na żywo z popołudniowych meczów (o godz. 18.00). Natomiast serwisy sportowe zamienią się podczas turnieju w informacje "Prosto z Euro" .
Poza relacjami i wiadomościami z boiska, Jedynka przygotowała także audycję poświęconą temu, co dzieje się wokół Euro 2012. Magazynu "Dogrywka w Jedynce" będzie można słuchać przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku o godz. 8.40, 12.30 i 17.30; w soboty natomiast o godz. 8.40 i 17.30, a w niedziele o godz. 17.30. Reporterzy Jedynki będą sprawdzać, co dzieje się w Strefach Kibica, jak sprawdza się infrastruktura i co przygotowały dla turystów miasta, w których rozgrywane są mecze.

>>> Dowiedz się także, jakie atrakcje związane z mistrzostwami pojawią się na pozostałych antenach Polskiego Radia

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!