"Picasso się mylił", czyli Tomasz Zimoch w akcji

polskieradio.pl
Artur Jaryczewski 15.06.2012
Hiszpanie cieszą się z drugiej z czterech bramek
Hiszpanie cieszą się z drugiej z czterech bramek, foto: EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

Dziennikarz radiowej Jedynki tym razem wybrał się na spotkanie Hiszpania - Irlandia. "Bramkarz z gumy do żucia", "Picasso powinien rysować tych piłkarzy" - przedstawiamy kilka komentarzy z meczu, które na długo zapadną w pamięć.

Irlandia jest pierwszą drużyną, która żegna się z turniejem Euro 2012. Po porażce 1:3 w pierwszym spotkaniu z Chorwacją, podopieczni trenera Giovanniego Trapattoniego w czwartek ulegli w Gdańsku Hiszpanii 0:4. Tomasz Zimoch docenił jednak grę obu drużyn. Tak komentował fantastyczną paradę Shaya Givena, który uratował Irlandczyków przed stratą wielu bramek:
- Jest, nie ma gola, kapitalna obrona Givena. Jak on się rozciągnął, jak on całe swoje ciało rozciągnął do granic wytrzymałości. Jak to guma do żucia zrobiła się z ciała Givena. Guma do żucia, którą żuje dzieciak, rozciąga, wyjmuje z buzi i gdzieś ciągnie, ciągnie w nieskończoność, tak Given w nieskończoność wyciągnął swoją rękę (…) Bawią się, czynią cuda, Picasso mylił się kiedy rysował akrobatkę na kuli, bo właściwie powinien rysować piłkarzy na kuli. To jego znane dzieło nic by nie straciło na wartości gdyby na kuli, czy na piłce narysowany był Xavi, Iniesta czy też inni zawodnicy, którzy królują na boisku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak Tomasz Zimoch komentował bramki Hiszpanów - wysłuchaj wszystkich dźwięków!
Zobacz nasz serwis o Euro 2012 >>>

Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>

aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!