Lato ostro o kadrze: niech się wezmą za granie!

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 17.06.2012
Grzegorz Lato (L)
Grzegorz Lato (L), foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Grzegorz Lato nie szczędzi słów krytyki polskim piłkarzom. Prezesa PZPN zirytowały żale Jakuba Błaszczykowskiego, który miał pretensje o to, że nie było biletów dla rodzin piłkarzy.

Polska - Czechy - relacja z meczu>>>

- Jak chciał, żeby jego żona siedziała w loży, mógł sobie tę lożę wykupić. Zarabiają olbrzymie pieniądze - odpowiada Błaszczykowskiemu prezes PZPN w RMF FM.

Grzegorz Lato nie kryje także swoich pretensji do piłkarzy.

- Niech się wezmą za granie - powiedział prezes PZPN. - To jest takie szukanie gdzieś, coś tam… na kogoś winę. Ja z nim rozmawiałem, dostali startowe. Był problem jeden, bo ja powiedziałem "dostaniecie tyle startowego, a jak będziecie wychodzić z grupy, to wam dopłacę tyle". Oni powiedzieli, że chcą od razu "tyle". Powiedziałem - dobra. Dostali. I nie wyszło. Dzisiaj ktoś jeszcze mówi o biletach…- żali się Lato.

Na pytanie co dalej z trenerem Franciszkiem Smudą odpowiedział:

- Trener Franciszek Smuda ma kontrakt do końca sierpnia. Na pewno siądziemy, będziemy rozmawiali. Na dzień dzisiejszy nic, nawet nie rozmyślałem nad wyciągnięciem nawet personalnych zmianach. Musimy z nim siąść i przeanalizować spokojnie grupę i podejmiemy wspólnie jakieś tam decyzje, jeśli chodzi o pewne sprawy - stwierdził prezes PZPN.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

RMF FM, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!