"Pomarańczowa" katastrofa na Euro 2012

PAP
Marcin Nowak 17.06.2012
Kibice reprezentacji Holandii
Kibice reprezentacji Holandii, foto: PAP/EPA/Kim Ludbrook

Trener reprezentacji Holandii Bert van Marwijk wziął na siebie pełną odpowiedzialność za porażkę "Pomarańczowych" na Euro 2012.

Zobacz relację z meczu Portugalia - Holandia >>>

Portugalia na stadionie w Charkowie pokonała Holandię 2:1 (1:1) i awansowała do ćwierćfinału Euro 2012, w którym spotka się z Czechami. "Pomarańczowi" bez zdobytego punktu odpadli z turnieju.

Po meczu Portugalia - Holandia (2:1) powiedzieli:
Paulo Bento (trener reprezentacji Portugalii): Udało nam się wyjść z grupy, bo cały czas w to wierzyliśmy. Piłkarze wykonali doskonałą robotę. Teraz naszym celem jest awans do półfinału.
Bert van Marwijk (trener reprezentacji Holandii): Biorę pełną odpowiedzialność za wyniki drużyny. Drużyna nie była w odpowiedniej formie. Mieliśmy do zrealizowania jasny cel, ale się nie udało. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, zarówno piłkarze, jak i ja. Proszę nie pytajcie mnie teraz o moją przyszłość w reprezentacji Holandii.
Rafael van der Vaart (pomocnik reprezentacji Holandii): W tych mistrzostwach po prostu nie byliśmy wystarczająco dobrzy, by awansować do ćwierćfinału. Przegraliśmy wszystkie trzy mecze, więc wyjścia z grupy nie byliśmy nawet blisko.
Miguel Veloso (pomocnik reprezentacji Portugalii): Kolejny raz pokazaliśmy jaka siła drzemie w naszym zespole. Początek nie był dla nas łatwy, bo to rywale pierwsi zdobyli gola. Później byliśmy już bezbłędni w obronie i wykorzystaliśmy stworzone sytuacje.

Zobacz serwis o Euro 2012 Polskiego Radia >>>

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!